Kıdem Tazminatı Düzenlemesinde Yeni Gelişme! ‘Çalışmalar Tamamlanıyor’!

Binlerce kişinin merakla beklediği kıdem tazminatında yeni gelişmeler başladı. Kıdem tazminatı fonunun bu hafta başlayacağı haberleri geldi. Yapılan çalışmalarla 10, 15,25 ve 35 yıllık prim toplama süresindeki olası getiri hesaplamaları yapıldı. Herkesin merakla beklediği düzenlemede istifa eden kişiye de hak tanınacağı konuşuluyor. İşte kıdem tazminatı fonunda merak edilen soruların yanıtları.

Kıdem Tazminatı Düzenlemesinde Yeni Gelişme! ‘Çalışmalar Tamamlanıyor’!
Kıdem Tazminatı Düzenlemesinde Yeni Gelişme! ‘Çalışmalar Tamamlanıyor’! sema eren

Binlerce kişinin merakla beklediği kıdem tazminatında yeni gelişmeler başladı. Kıdem tazminatı fonunun bu hafta başlayacağı haberleri geldi. Yapılan çalışmalarla 10, 15,25 ve 35 yıllık prim toplama süresindeki  olası getiri hesaplamaları yapıldı. Herkesin merakla beklediği düzenlemede istifa eden kişiye de hak tanınacağı konuşuluyor. İşte kıdem tazminatı fonunda merak edilen soruların yanıtları.

Milyonlarca çalışanın büyük bir merakla beklediği kıdem tazminatı fonuna ilişkin çalışmanın bu hafta Ekonomi Koordinasyon Kurulu’nda masaya yatırılacağı haberi alındı. 

YENİ SİSTEM DETAYLARI

Milyonlarca kişinin beklediği büyük haber geldi. Kıdem tazminatı düzenlemesinde yeni bir gelişme yaşandı. Kıdem tazminatı fonunun bu hafta Ekonomi Koordinasyon Kurulu’nun masaya yatıralacağı bilgisi alındı. İşte yeni sistemle ilgili bazı detaylar:

İşçinin kıdem alabilmesi için istifasını haklı bir nedene dayandırması zorunlu olmayacak. Başka işlere geçiş kolaylaşacak. Kıdem kazanmadan sözleşmesi bitenin de parası birikmiş sayılacak.
Bir şirket iflas ettiğinde çalışanın kıdem hakkı yanmayacak.
İşten ayrılma durumunda aynı hesap üzerinden kıdem sürecek.
Bireysel kıdem fonu sisteminde İşsizlik Fonu'ndaki gibi ortak hesap olmayacak. Herkesin görebileceği, yönetebileceği bir hesabı olacak.
Her 1 yıla karşılık 30 günlük ücret aynen korunacak. Devlet de katkı sunacak.
İşverenin maliyeti düşecek. Her ay bütün çalışanlar için belirli bir miktar prim ödeneceği için maliyet zamana yayılmış olacak.
Kıdem hesabına primi düzenli yatırmayan işverene vergi desteği başta olmak üzere teşvik kapıları kapanacak.
Mevcut çalışanlar, işverenle uzlaşarak yeni sisteme geçiş yapabilecek.
Kıdem Tazminatı Fonu ile İşsizlik Fonu birbirinin alternatifi değil, tamamlayıcısı olacak. Birikime belli bir süre dokunulmayacak. Bazı durumlarda erken alma imkanı olacak.

 

kıdem tazminatı yeni gelişme kıdem tazminatında düzenleme çalışmalar tamamlanıyor milyonlarca kişinin beklediği haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?