Kardemir lastik teli de üretiyor

Kardemir Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları A.Ş. ( KRDMD ) Kangal ve Çubuk Haddehanesi’nde araç lastiklerinde yer alan çelik telleri seri üretimine başladığını bildirdi. Böylelikle, kardemir, ağır sanayii çelik üretimi ve ray üretimi dışında otomotiv yan sanayiine de üretim yapmaya başlamış oldu.

Kardemir lastik teli de üretiyor
Kardemir lastik teli de üretiyor admin
Yıllık kapasitesi 700 bin ton Kardemir'in Kangal ve Çubuk haddehanesinde lastik teli üretimine 22 Nisan'da deneme amaçlı başlandı; sözkonusu haddehanelerin yıllık kapasitesi ise 700 bin ton olarak ifade edildi. Dışarıdan ithal edilen demiryolu tekerleri üretimi için Kardemir uhdesinde kurulan Teker Fabrikası da 2017 yılında ilk üretimini yapacak. Teker Fabrikası'nda üretimin robotlar aracılığıyla yapılacağı ve toplam kapasitesinin 200 bin adet olacağı bilgisi  verildi. Kardemir'in Genel Müdürü Uğur Yılmaz; yüksek teknoloji ile lastik teli üretimi yaptıklarını belirterek; katma değerli ürün ürettiklerini söyledi. Ürün gamlarına inşaat çeliği, ray, ağır profil , kütük ve blum dışında kangalı da eklediklerini belirten Yılmaz, nervürlü çelik üretimi yapacaklarını, kaliteli yuvarlaklar ve transmisyon çelikleri  de üreteceklerini söyledi. İran ile ray satış anlaşması gündemde Kardemir 2016 yılında Vergi Faiz Amortisman Öncesi Kâr ( VAFÖK yada EBITDA ) marjı olarak %15-17 aralığını öngördüklerini belirten Genel Müdür Yılmaz, 2015 yılında Çin'in çelik talebinde düşme nedeniyle çelik fiyatlarının da düştüğü ve bunun etkisini hissettiklerini belirtti. 2015 yılına Kardemir olarak 170 bin ton ray üreterek rekor kırdıklarını kaydeden Yılmaz; İran ile formalitelerinin devam ettiği bir ray satış anlaşması yapmak üzere olduklarını ve geçen seneye göre bu senenin  daha iyi olacağını söyledi.   Filyos'un temeli atıldı Kardemir Genel Müdürü Uğur Yılmaz ayrıca; Kardemir'e lojistik açıdan oldukça fayda sağlayacak Filyon limanı temelinin atılmasıyla birlikte Karabük ve Kardemir'in hızlı yükselişe geçeceğini belirtti. (İHA)
Kardemir Kardemir Filyos limanı Kardemir İran ray satışı Kardemir Karabük Demir Çelik Kardemir lastik teli Kardemir ray satışı Kardemir Teker Fabrikası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?