BORSA

Karakaş Atlantis’in faaliyetleri durduruldu!

Borsa İstanbul A.Ş. tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na ( KAP ) gönderilen açıklamaya göre, Karakaş Atlantis ‘in faaliyet izni iptal edildiğinden; Borsa İstanbul’daki faaliyetleri de 21 Ekim tarihi itibariyle durdurulmuş.

Bir süre önce FETÖ ile ilgili olarak patronu  soruşturmaya alınan Karakaş Atlantis Kıymetli Madenler Kuyumculuk Telekomünikasyon San. ve Tic. A.Ş. ile ilgili olarak Borsa İstanbul’un KAP’a bildirdiği duyuruda “Hazine Müsteşarlığı yazısıyla Kıymetli Madenler Borsası Aracı Kuruluşlarının Faaliyet Esasları ile Kıymetli Madenler Aracı Kurumlarının Kuruluşu Hakkında Yönetmeliğin ( Üyelik Yönetmeliği ) 9. maddesinin 4 .ve 5 .fıkraları ile 14 .maddesine aykırı hareket etmesi nedeniyle Üyelik Yönetmeliği’nin 21. maddesinin 3 . fıkrası ile 24 .maddesi uyarınca Karakaş Atlantis Kıymetli Madenler Kuyumculuk Telekomünikasyon San. ve Tic. A.Ş.’nin faaliyet izninin iptal edildiğinin bildirildiği” açıklaması yeralırken; Şirketin Borsa’daki faaliyetlerinin de 21 Ekim itibariyle durdurulduğu belirtildi.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top