İstanbul’da İ-Taksi Uygulaması Başlıyor!

İstanbul’da taksilerde yeni bir dönem başlıyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Genel Sekreteri Hayri Baraçlı taksilerdeki yeni dönemle ilgili açıklamalarda bulundu. Yeni projeyle, Vatandaşların taksi ihtiyacının daha hızlı karşılanacağını, boşta olan taksi sayısını azaltılacağını ve taksilerin daha etkin daha verimli kullanılacağını vurguladı. Baraçlı, "iTaksi" projesini hayata geçirdiklerini belirterek, ilk etapta 4 bin takside bu uygulamayı başlatmayı planladıklarını açıkladı.

İstanbul’da İ-Taksi Uygulaması  Başlıyor!
İstanbul’da İ-Taksi Uygulaması  Başlıyor! sema eren

İstanbul’da taksilerde yeni bir dönem başlıyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Genel Sekreteri Hayri Baraçlı taksilerdeki yeni dönemle ilgili açıklamalarda bulundu. Yeni projeyle, Vatandaşların taksi ihtiyacının daha hızlı karşılanacağını, boşta olan taksi sayısını azaltılacağını ve taksilerin daha etkin daha verimli kullanılacağını vurguladı. Baraçlı, "iTaksi" projesini hayata geçirdiklerini  belirterek, ilk etapta 4 bin takside bu uygulamayı başlatmayı planladıklarını  açıkladı.

Uzun zamandır üzerinde çalışılan ve hayata geçmesi için uğraşılan İ-Taksi uygulaması artık hizmete giriyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi akıllı Ulaşım Sistemleri'nin bir  parçası olarak zamandan ve yakıttan tasarruf ile en üst düzeyde güvenlik, hizmet  kalitesi, otomatik ödeme sistemleriyle büyük kolaylık getirmek hedefiyle  geliştirilen "iTaksi" projesinin Haliç Kongre Merkezi'nde tanıtımı gerçekleştirildi.

Tanıtım esnasında Baraçlı önemli açıklamalarda bulundu. Baraçlı İ-Taksi ile ilgili yaptığı açıklamada,  “iTaksi ile kent içi ulaşımda  önemli yer işgal eden taksilerle ilgili mühim bir çalışma gerçekleştirildiğini, vatandaşların taksi ihtiyacını hızlı bir şekilde karşılayacak,  yollarda boşta giden taksi sayısını azaltacak, taksilerin etkin ve verimli  kullanımını sağlayacak” şeklinde konuştu. 

TAKSİLERİN TAKİP VE KONTROLÜ MERKEZDE SAĞLANACAK

Baraçlı açıklamalarına şu şekilde devam etti:

"Boşta gezen taksilerin sayısını azaltarak hem trafiği rahatlatabilmek  hem de İstanbul ulaşımını kolay erişilebilir kılmak için bu çalışmayı  başlatıyoruz. Çalışmanın en önemli özelliği; yerli ve milli bir yazılım  olmasıdır. Bu ülkemiz açısından çok önemli. İlk etapta 4 bin takside iTaksi  uygulamasını başlatmayı planlıyoruz. Bu proje, hem yolcu güvenliği hem sürücü  güvenliği hem de ödeme kolaylığı açısından çok önemli. Yolcularımız bir merkezden  hizmet veren kayıtlı taksileri çağırarak binecek. Vatandaş ve taksici arasındaki  para problemlerini de bu projeyle ortadan kaldırıyoruz. İstanbul kart ile ödeme  olabilecek. Yolcu taksiye binmeden önce İBB navigasyonu ile nereye gideceğini  belirlediğinde ücreti de kendisi hesap edebilecek.   Taksimetredeki oynamalar ve  buna benzer problemler de bu sistemle tamamen ortadan kalkacak. Taksi içindeki kameralardan elde edilen görüntülerin aracın içinde  olacağını ve herhangi bir merkeze aktarılmayacağını, güvenlikle ilgili bir  problem olduğunda teknik ekibin kamera görüntülerini alıp inceleyeceğini söyleyen  Baraçlı, "Bu görüntüler belirli bir süre takside saklı kalıyor. Daha sonra kendi  kendini imha ediyor." dedi.

 

istanbul yeni taksi uygulaması i-taksi yeni sistem İBB uygulama başlıyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?