DÜNYA

İran ve Rusya Ortak Banka Kuracak

İran haber ajansı Fars’ın haberine göre Rusya ve İran, doları temel para birimi olarak kullanılmayacağı bir banka kurmayı planlıyor.

İran’ın resmi haber ajansı Fars’ın, İran ve Rusya Dostluk Örgütü Başkanı Behram Emir Mehdian’a dayandırdığı haberine göre, iki ülke dolarsız ticaretin önünü açacak projeler üzerinde çalışıyor.

Ortak Banka Projesi

Behram Emir Mehdian, “iki ülkenin ortak banka kurmayı tartıştığını” belirtti. Ayrıca Mehdian, kurulması planlanan bankanın, iki ülkenin resmi para birimleri üzerinden ticaret yapacağını ve bu sayede dolar ile ticaretin önünün kesileceğini söyledi.

İran’a yönelik uluslararası yaptırımların kaldırılmasının ardından birçok İran menşei’li firmanın uluslararası ticaret ortamına hızlı giriş yapmıştı.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top