BORSA

İPEK’lerin mal varlığına el konuldu

FETÖ/PDY soruşturmasıyla sahibi oldukları Koza grubu şirketleri TMSF’ye devrolan Hamdi Akın İPEK, Cafer Tekin İPEK ve Melek İPEK’in tüm malvarlıklarına el konuldu.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY soruşturmasıyla birlikte TMSF’ye devredilen Koza grubu şirketleri İpek Enerji, Koza Anadolu Metal ve Koza Altın’ın eski sahipleri olan Hamdi Akın İPEK, Cafer Tekin İPEK, Melek İPEK ve Pelin ZENGİNER, Ali Serdar HASIRCIOĞLU ve Şaban AKSÖYEK’in üzerlerine kayıtlı bulunan tüm taşınmazlara, kara, deniz ve hava taşıtlarına, banka veya diğer mali kurumlardaki hesaplarına, gerçek ve tüzel kişiler nezdindeki her türlü hak ve alacaklarına, kıymetli evraklarına, şirketlerdeki paylarına, kiralık kasaların ve diğer tüm mal varlıklarına Ankara 6. Sulh Ceza Hakimliği’nin 19 Ocak’taki kararıyla el konuldu.

Koza-İpek Holding’de Yönetim Kurulu Başkanlığı değişti

Başbakan Yardımcılığı kararıyla, Koza-İpek Holding A.Ş.’deki yönetim kurulu başkanlıklarına da başka üyeler getirildi.

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli’nin 18 Ocak 2017 tarihli kararıyla, Koza-İpek Holding  Yönetim Kurulu Başkanı Müminhan BİLGİN’in görevine son verilerek, grup şirketlerinde boşalan Yönetim Kurulu Başkanlıkları’na Ergin ERGÜL, Yönetim Kurulu Üyelikleri’ne ise Hanife SARP ve Fatih SALİHPAŞAOĞLU  atandı.

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top