BORSA

Investco VERUS hisselerini MKK’ya kaydettiriyor

Verusa Holding’in ana ortağı Investco, sahibi olduğu VERUS hisselerinden borsada işlem görmeyen statüde olan 5 milyon adedi MKK’ya kaydettirmek için başvurdu.

Verusa Holding’in ana ortağı ve yüzde 69,56’lık payın sahibi InvestCo Holding, Borsa’da işlem görmeyen statüdeki 5 milyon adet Verusa Holding hissesini Merkezi Kayıt Kuruluşu’na ( MKK ) kaydettiriyor.

Investco, sermayesi 70 milyon TL olan Verusa Holding’de yüzde 20’lik A grubu  ( 14 milyon TL nominal ) hisse ile yüzde 36,56’lık B grubu ( 34.695.412,60 TL nominal )  hisseyi elinde tutuyor. Şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na ( KAP ) gönderilen yazıda 5 milyon adet VERUS hissesini MKK’ya kaydettirmelerinin satış amaçlı olmadığı bilgisi de verildi.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top