DÜNYA

İngiltere ” AB’den ayrılalım” dedi

İngiltere AB’den ayrılıp ayrılmama ( Brexit ) referandumunda, yüzde 52 ile “AB’den ayrılalım” dedi.

İngiltere’nin AB’den ayrılıp ayrılmayacağına dair 23 Haziran ( dün ) yapılan oylamanın sonuçları an itibariyle  netleşmeye başladı. BBC’de yer alan habere göre İngiliz halkı yüzde 52 çoğunlukla AB’den ayrılmayı onayladı.

Katılım oranı 1992’den beri en yüksek seviyede

Oylamaya katılımın yüzde 71,8 ile gerçekleştiği referandumda 30,1 milyon kişi oy kullandı. Bu rakam 1992 seçimlerinden bu yana elde edilmiş en yüksek katılım oranı.Londra ve İskoçya’nın büyük çoğunluğu AB’de kalma yönünde oy kullandı. Sonuçların kesinleşmesiyle birlikte pound 1985 yılından bu yana en düşük seviyesini gördü.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top