BORSA

İhlas Grubu’nda şirket devri

İhlas Grubu şirketlerinden İhlas Ev Aletleri’nin ( IHEVA ) Kamuyu Aydınlatma Platformu’na ( KAP ) göndermiş olduğu açıklamada; ortaklarından İhlas Pazarlama’dan Şifa Yemek ile KPT Lojistik’i devraldığı bildirimi yapıldı.

İhlas Ev Aletleri, ortaklarından olan İhlas Pazarlama’nın yüzde 100 hissesine sahip olduğu Şifa Yemek ile KPT Lojistik’i satın alacağını KAP’a açıkladı.

23,6 milyon TL’lik devir

İhlas Ev Aletleri’nden gönderilen açıklamada; Şifa Yemek’in 860 bin TL sermayeli olduğu ve toplamda 18.347.233 TL bedelle satın alınacağı; KPT Lojistik’in ise 1.200.000 TL sermayeli olduğu ve 5.294.509 TL bedelle satın alınacağı konusunda karar verildiği belirtildi.  KAP açıklamasında ayrıca; toplamda 23.641.742 TL olan satış bedelinin İhlas Pazarlama ile olan cari hesaplarından mahsup edileceği kaydedildi.

İhlas Ev Aletleri KAP açıklaması şu şekilde:

“Ortaklarımızdan İhlas Pazarlama A.Ş. nin

  1. a) % 100 sermaye payı ile sahip olduğu 860.000 TL sermayeli Şifa Yemek ve Gıda Üretim Tesisleri Ticaret A.Ş. unvanlı firmanın hisselerinin tamamının PKF İstanbul Aday Bağımsız Denetim ve SMM A.Ş. şirketinin düzenlemiş olduğu şirket değerleme raporunda şirketin indirgenmiş nakit akımları analizi yöntemine göre toplam değeri olan 18.347.233 TL bedel ile satın  alınmasına,
  2. b) Yine İhlas Pazarlama A.Ş. nin % 100 sermaye payı ile sahip olduğu 1.200.000 TL sermayeli KPT Lojistik Taşımacılık Turizm Reklam Pazarlama İç ve Dış Ticaret A.Ş. unvanlı firmanın hisselerinin tamamının PKF İstanbul Aday Bağımsız Denetim ve SMM A.Ş. değerleme şirketinin düzenlemiş olduğu şirket değerleme raporunda indirgenmiş nakit akımları analizi yöntemine göre toplam değeri olan 5.294.509 TL bedel ile satın alınmasına karar verilmiştir. Alım bedelleri İhlas Pazarlama A.Ş. ile olan cari hesabımızdan mahsup edilecektir.

Söz konusu işlemlerin Önemli Nitelikteki İşlemler kapsamında incelediğinde;

  1. a)İşlem tutarının kamuya açıklanan son finansal tablolara göre varlık (aktif) toplamına oranı: % 8,8
  2. b)İşlem tutarının yönetim kurulu karar tarihinden önceki altı aylık günlük düzeltilmiş ağırlıklı ortalama fiyatların aritmetik ortalaması baz alınarak hesaplanan ortaklık değerine oranı: % 43,38

olarak tespit edilmiştir.

Hisse alım işlemin onaylandığı Yönetim Kurulu toplantısında Bağımsız Yönetim Kurulu üyelerinin tamamı olumlu oy kullanmışlardır.”

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top