BORSA

IFC Rönesans Holding’e ortak oluyor

Rönesans Holding, IFC’nin, Şirketin sermaye arttırımı yoluyla çıkarılacak hisseleri alarak Rönesans Holding’e yüzde 5,25 oranında ortak olacağı açıklamasında bulundu.

Rönesans Holding tarafından akşam geç saatlerde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na ( KAP );  International Finance Corporation ( IFC ) tarafından şirkete ortak olunacağına dair açıklama gönderildi.

Şirketin yüzde 5,25’i  215 milyon dolar ödeyecek

Rönesans Holding’in  KAP açıklamasında  28 Haziran tarihinde Şirket ile OFC arasında sözleşme imzalandığını ve Rönesans Holding’in mevcut 1,1 milyar TL’lik ana sermayesinin 60.949.868 TL arttırılması ve arttırılan kısmın IFC tarafından nakden ödenme taahhüdü ile Şirkete yüzde 525 oranında ortak olması kararının verildiği belirtildi. IFC sözkonusu 60.949.868 TL ‘lik arttırılan sermayeyi temsil eden paylara peşinen ve emisyon primli olarak 215 milyon USD ödeyecek.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top