DÖVİZ

Hazine 13,9 milyar TL açık verdi

Hazine Müsteşarlığı tarafından açıklanan 2016 yılı Haziran ayı ’Hazine Nakit Gerçekleşmeleri’ne göre; Hazine Haziran ayında yaklaşık olarak 13,9 milyar TL açık verdi.

Hazine Müsteşarlığı Haziran ayı Nakit Gerçekleşmeleri’ni açıkladı. Buna göre; Hazine nakit dengesi, Haziran ayında 13 milyar 864 milyon TL  açık verdi.

Faiz dışı denge 12,5 milyar TL açık

Haziran ayında  Hazine’nin nakit gelirleri 39,3 milyar TL olurken; nakit giderleri ise 53,4 milyar TL olarak gerçekleşti. Faiz dışı giderler 51,8 milyar TL , faiz giderleri ise 1,6 milyar TL oldu.  Böylelikle faiz dışı denge 12,5 milyar TL açık verdi. Nakit dengesi de Haziran ayında 10,2 milyar TL açık vermiş oldu.

(İHA)

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top