Halkbank'tan İran iddialarına yalanlama

Basında İran'la ilgili olarak para transferine konu olduğu gerekçesiyle Savcı Bharara tarafından Zarrab dosyasına dahil edildiği yönündeki haberlere ilişkin olarak Halkbank'tan yalanlama geldi. 

Halkbank'tan İran iddialarına yalanlama
Halkbank'tan İran iddialarına yalanlama admin
Halkbank tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na ( KAP ) yapılan açıklamada; İranlı bir firmanın Uzakdoğu'daki bir bankadaki alacağının transferiyle ilgili olarak Halkbank'ın aracılık ettiği ve bundan dolayı da ABD'de yürütülen bir soruşturmaya ( Zarrab soruşturması ) Halkbank'ın da dahil edildiğine yönelik haberlerin Bankanın güven ve itibarını sarsıcı, kamuoyu ve yatırımcıları yanıltıcı nitelikte olduğu belirtildi. Halkbank'ın KAP açıklaması şu şekilde: "Bazı basın yayın organlarında, İranlı bir firmanın Uzakdoğu'daki bir bankadaki alacağının transferine Bankamızca aracılık edildiği ifade edilerek ABD'de yürütülen bir soruşturmaya Bankamızın dahil edildiği belirtilmek suretiyle Bankamızın güven ve itibarını sarsıcı, kamuoyunu ve yatırımcıları yanıltıcı nitelikte haberler yapılmaktadır. Haberlere konu işlem için Bankamızın aracılık yapması söz konusu olmadığı gibi haberde adı geçen bankayla hesap ilişkimiz dahi bulunmamaktadır. Habere konu soruşturmayla ilgili olarak Bankamıza yönelik herhangi bir inceleme talebinin bulunmadığı ve Bankamızın herhangi bir inceleme ya da soruşturmanın tarafı olmadığı hususu daha önce çeşitli kerelerce özel durum açıklaması yoluyla kamuoyuna duyurulmuştur. Sonuç olarak; konuya dair sadece Bankamızca yapılan açıklamaların dikkate alınmasını, Bankamızın güven ve itibarını sarsıcı ve yanıltıcı nitelikteki haberlere itibar edilmemesini, bu asılsız haberleri yapan ve yayılmasına vesile olanlar hakkında yasal yollara başvurulacağını kamuoyunun ve yatırımcıların bilgisine önemle arz ederiz."
Halkbank Halkbank ABD soruşturma Halkbank İran para transferi Halkbank karapara soruşturması Halkbank Rıza Sarraf Halkbank Zarrab soruşturması
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?