Halka açık 3 şirkete uyarı

Borsa İstanbul A.Ş.; Kamuyu Aydınlatma Platformu'na ( KAP ) hisseleri Borsa İstanbul'da işlem görmekte olan halka açık şirketlerden Aksel Yatırım Holding, Egeli&Co Yatırım Holding ve MegaPolietilen şirketlerine uyarıda bulunduğunu bildirdi.

Halka açık 3 şirkete uyarı
Halka açık 3 şirkete uyarı admin
Aksel Yatırım; kamuyu aydınlatmada yetersiz kaldı Borsa İstanbul A.Ş. tarafından yapılan açıklamada;  Aksel Yatırım Holding A.Ş.  ile ilgili olarak Staroil Petrolcülük hisselerinin alımından vazgeçilerek geri satıldığına değin yapılan 04 /03/2016 tarihli açıklamada Kurulun II-15.1 sayılı Özel Durumlar Tebliğinin 24. maddesinin 1. fıkrasına aykırı olarak tahsil şartlarına ilişkin yeterli bilgi vermediği nedeniyle; Kotasyon Yönergesinin (Yönerge) 23. maddesinin 1. fıkrasının kamuyu aydınlatma yükümlülüklerine uyulmamasını düzenleyen (a) bendi kapsamında uyarılmasına karar verilmiş. Borsa; Şirketin 1 takvim yılı içinde kamuyu aydınlatma yükümlülüklerinin yerine getirilmediği konusun da 3 kez uyarılırsa; kottan çıkacağını da belirtmiş. Bu 1. uyarıdır demiş. Ayrıca Şirketin 31 Aralık 2015 tarihli finansal tablolarıyla ilgili olarak bağımsız denetçinin doğru ve gerçeğe uygun görünüm sağlamadığını belirterek olumsuz görüş verdiği gözönüne alınarak; Aksel Yatırım'ın finansal durumu hakkında sağlıklı bir kanaat oluşturulamadığından;  Şirketin Yönergenin 35'inci maddesinin 1'inci fıkrasının (a) bendi kapsamında, finansal tabloların hazırlanmasında gereken dikkat ve özenin gösterilmesi konusunda uyarılmasına karar verilmiş. Şirketin somut plan ve proje bilgileri istendi Borsa İstanbul son olarak;  Aksel Yatırım Holding'in  Ansa Enerji Yatırım A.Ş. paylarının satışı ve Prudent Gayrimenkul Geliştirme İnşaat ve Taahhüt Ltd. Şti. ile HBZ Gayrimenkul Turizm Ticaret A.Ş.'ye iştirak edilmesi sonrasında Şirketin faaliyetlerine, somut plan ve projelerine, HBZ Gayrimenkul paylarının satın alımına ilişkin sözleşmede payların alım bedelini karşılamak üzere en geç 30/06/2016 tarihine kadar yapılacağı belirtilen tahsisli sermaye artırımına ilişkin gelinen aşamaya ve Şirketin eski ortağı Oğuz Murat Otay'dan olan 1 milyon TL, Staroil paylarının alımı sırasında satıcı Erkan Pehlivan'a yapılan fazla ödeme nedeniyle oluşan 545.795 TL ve vadesi geçmiş olan 5 milyon TL tutarlı senetli alacakların tahsilat planına ilişkin bilgilerin en geç 30/04/2016 tarihine kadar KAP'ta açıklanmasının Şirketten istenmesine karar vermiş. Egeli&Co  sermaye kaybı nedeniyle uyarıldı Borsa İstanbul;Egeli&Co Yatırım Holding A.Ş. ile ilgili olarak, Şirketin 31 Aralık 2015 tarihli finansal tablolarında yaklaşık %60 oranında sermaye kaybı bulunması nedeniyle, Kotasyon Yönergesinin 35. maddesinin 2. fıkrası kapsamında, sermaye kaybının giderilmesi konusunda yeniden uyarılmasına karar verdi MegaPolietilen borcuna ilişkin olarak verdiği kefaleti kaldırmalı MegaPolietilen , grup şirketleriyle birlikte müteselsilen borçlu olduğu Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş.'nin , borcuna karşılık  icrai işlem yapabileceği gözönüne alınırsa; Şirketin söz konusu borçlara ilişkin vermiş olduğu ve aynı zamanda Kurumsal Yönetim Tebliği'nin 12. maddesine aykırı olan kefaletinin kaldırılması ve grup şirketlerinden olan 5,5 milyon TL'lik alacağının tahsil edilmesi yönünde uyarılmasına karar verilmiş.
Aksel Borsa uyarısı Aksel Yatırım Holding A.Ş. Borsa İstanbul A.Ş. Egeli& Co sermaye kaybı Egeli&Co Mega Polietilen tahsilat sıkıntısı MegaPolietilen Köpük San. A.Ş.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?