BORSA

Haberler hakkında TeknoSA’dan açıklama

TeknoSA, bugün itibariyle bazı basın yayın organlarında yeralan 76 adet mağazasını kapatacağına dair haberler üzerine KAP’a açıklama gönderdi.

Mağaza açılış kapanışında kârlılık ana etken

Teknosa tarafından bugün bazı basın yayın organlarında yeralan ve 76 adet mağazasını kapatacağına dair haberler hakkında Kamuyu Aydınlatma Platformu’na ( KAP ) açıklama gönderildi.

Teknosa, sözkonusu KAP açıklamasında; mağaza açılış ve kapanışlarının perakende sektörünün doğası gereği, şirket kârlılıklarını korumak amacıyla yapılan bir uygulama olduğundan bahsedildi.

2016 ilk 6 ayda kapatılan mağaza sayısı açılanın 2 katından fazla

TeknoSA ‘nın 2015 yılında 29 mağaza açıp 42 mağaza kapattığını; 2014 yılında ise 49 mağaza açıp 52 mağaza kapattığı bilgisi verilen KAP açıklamasında; 2016 yılı ilk 6 ayında ise sözkonusu mağaza açılışlarının 15 adet, kapanışlarının ise 33 adet olduğu belirtildi.
TeknoSA açıklamasının sonunda; “En son durum itibari ile mevcut sektörel görünüm doğrultusunda mevcut mağaza ağımızın gözden geçirilme çalışmaları devam etmekte olup, söz konusu haberde belirtildiği şekilde 76 mağazayı kapatmaya yönelik alınmış bir Yönetim Kurulu kararımız bulunmamaktadır.
Konu ile ilgili gelişmeler olduğu takdirde kamuoyu ile paylaşılacaktır.”  ifadelerini kullandı.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top