Günün önemli şirket haberleri...

20 Haziran Günün önemli şirket haberleri kapsamında; halka açık şirketlerden Netaş'tan ihale yasağına karşı dava açması haberi ile Anadolucam bağlı ortaklığının grev kararı ve VerusaTurk'ün GEREL işlemleri detayıyla ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu'na ( KAP ) yaptıkları açıklamaları bulacaksınız.

Günün önemli şirket haberleri...
Günün önemli şirket haberleri... admin
ANACM: Anadolucam'ın bağlı ortaklığı Anadolu Cam Eskişehir San. A.Ş.. Eskişehir Fabrikası işyeri için Kristal-İş Sendikası  17 Haziran tarihinde grev kararı almış ve grev kararının uygulama tarihi 29 Haziran olarak bildirilmiş. Kristal-İş Sendikası ile Toplu İş Sözleşme süreci halen yürütülüyormuş. NETAS: Netaş Telekom,  İçişleri Bakanlığı tarafından Bursa Büyükşehir Belediye Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı'nın ihalesine katıldıktan sonra alınan ve Resmi Gazete'de 31 Mayıs 2016 tarihinde ilan edilen, 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu kapsamındaki tüm kamu ihalelerinden 1 yıl süre ile Netaş'ın katılımının  yasaklanması ile ilgili  olarak; İçişleri Bakanlığı'nın sözkonusu kararının iptali için 17 Haziran'da dava açmış. VERTU: VerusaTurk Girişim Sermayesi Yat.Ort. A.Ş.;  daha önceki KAP açıklamalarında belirtildiği üzere ; Şirket ile Yüksel KARDEŞ arasında 14 Aralık  2015 tarihinde yapılan "alım satım opsiyon sözleşmesi" kapsamında; 05 Nisan 2016'da imzalanan Pay Satış ve Devir Sözleşmesi'ne göre  VerusaTurk'e  ait olan 2,5 milyon TL nominal değerli ( 2,5 milyon adet ) Gersan Elektrik ( GEREL ) hisselerinin sözkonusu sözleşmede yeralan satma hakkının kullanımı ile Yüksel KARDEŞ'e toplam 6.750.000 TL bedelle Borsa İstanbul Toptan Satış Pazarı'nda satılması hususunda alıcı Yüksel KARDEŞ takas yükümlülüğünü yerine getirmemiş ve temerrüde düşmüştü. Alım satım opsiyon sözleşmesi hükümlerince; GEREL hisse senedindeki 2,5 milyon lot 17 Haziran Cuma günü 1,6797 TL ortalama fiyat ile satılarak işlem gerçekleştirilmiş.  
KAP Haberleri KAP Şirket Haberleri Netaş İçişleri Bakanlığı ihale yasağı Netaş ihale yasağı Netaş ihale yasağı dava Netaş Resmi Gazete Netaş Telekomünikasyon A.Ş.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?