BORSA

Günün önemli şirket haberleri

07 Ekim Cuma, Günün önemli şirket haberlerini , Borsa’ya kote şirketlerin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na ( KAP ) yapmış oldukları açıklamaları aşağıda bulacaksınız.

AKSEL:  Aksel Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan DENİZ’in sahibi olduğu Akademi Petrol’ün yüzde 99’una tekabül eden 49.500 TL nominal değerli payları 4,8 milyon TL bedelle  Aksel Yatırım Holding almış.

BAGFS:  Bağfaş; Potasyum Nitrat ve Sodyum Nitrat; yüzde 33 AN, yüzde26 CAN gübrelerinin satışı ile ilgili yasağın halen devam etmekte olduğunu bildirmiş.

COMDO: Componenta Dökümcülüğün %93,57’lik hissesine sahip ana ortağı, Componenta Corporation Helsinki Borsası’na Componenta Dökümcülük’teki paylarını satmayı planladığına ilişkin açıklama göndermiş. Böylelikle,   Componenta Corporation’ın hisse satımıyla birlikte, Componenta grubu şirketlerinin Componenta Dökümcülüğe ve bağlı ortaklığına olan borçları kapanacak ve Şirket’in operasyonel anlamda güçlenmesi sağlanacakmış.

KRSAN: Karsusan, Sinop Gerze’deki fabrikasının tekrar faaliyete geçirilmesi konusunda yapılan çalışmaların devam ettiğini ve  Çevre Bakanlığı İl Çevre Müdürlüğü’ne yaptığı başvuru sonucunda biyolojik arıtma tesisi yapılması nın istendiğini belirterek;  A.S.M. ARITMA SİSTEMLERİ MAK. İML. VE İNŞ. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. firması ile “Biyolojik Paket Atıksu Arıtma Ünitesi Satış Sözleşmesi” imzalandığını açıklamış. Sözkonusu tesisin maliyeti 51 bin dolar olacak ve yapım çalışmaları yaklaşık 2 ay sürecekmiş.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top