BORSA

Günün önemli şirket haberleri

22 Haziran günün önemli şirket haberleri, 21 Haziran seans kapanışından itibaren halka açık şirketlerin KAP’a gönderdikleri açıklamalardan oluşmaktadır.

AGYO: Atakule GYO’nun Ankara Çankaya’da yapmakta olduğu Atakule Alışveriş Merkezi Yenileme Projesi tamamlandığında; yaklaşık 16.138 m2 kiralanabilir alana, 20.000 m2 ortak kullanım alanına ve 15.200 m2 otopark alanına sahip olacakmış. Üst segment alışveriş merkezleri baz alınarak yapılan araştırmalarda sektör ortalamaları ve emsaller gözönüne alındığında Atakule AVM Projesi’nde m2 başı ortalama kira bedeli 35-45 Euro arasında öngörülüyormuş.
ARTI: Artı Yatırım Holding’de yüzde 90,99 oy hakkına sahip olan  Mehmed Nureddin Çevik; Şirketteki 100 bin adet A Grubu imtiyazlı payının olası satışına dair yatırımcılarla görüşüyormuş.

AYNES: Aynes Gıda, iflas erteleme talebiyle Kupon ödemelerini yapamamıştı. Şirketten dün gelen KAP açıklamasına göre; borç yapılandırma kapsamında; Şekerbank, ICBC Bank Turkey ( Tekstilbank ), Anadolubank ve Garanti Factoring ile borç yapılandırma protokolleri imzalanmış; diğer bankalarla ve finansal kuruluşlarla olan görüşmeler devam ediyormuş.

BOYP: Boyner Perakande Yönetim Kurulu, Şirketin 125 milyon TL olan sermayesinin 150.000.000 TL’ye nakden artırılması dolayısı ile yapılan sermaye arttırımında ( yüzde 20 bedelli ); her 1 kuruşluk hisse için rüçhan hakkı bedelinin 5 kuruş olarak primli olarak ve 30 gün süreyle kullandırılmasına karar vermiş.

KERVN:  Kervansaray Yatırım Holding, www.borsagundem.com isimli sitede çıkan habere istinaden; Şirket’in ana hissedarı olan Zeynep TÜMER’in zorunlu çağrı yükümlülüğünü yerine getirmediği iddiasıyla bazı yatırımcıların Zeynep TÜMER ile Kervansaray bağlı ortaklığı Bahar Döşem Tekstil San. ve Tic. A.Ş. ile Kervansaray’a açtıkları aynen ifa davasında; Sermaye Piyasası Kurulu tarafından ilgili mahkeme pay alım teklifi fiyatının 0,95716 TL + 0,70609 TL faiz ile birlikte toplamda 1,663251 TL olduğunu bildirmiş.

Ayrıca sözkonusu davada Zeynep TÜMER’in 395.196.660.000 adet Kervansaray hissesine tedbir konulmuş. Şirket de hem tedbir kararına hem de dava hakkında hukuki itirazlarını yapmış.

KIPA:  Kipa ana hissedarı Tesco Overseas Investments Ltd.’nin Kipa’da sahip olduğu yüzde 95,50’lik payını Migros Ticaret A.Ş.’ye satması hakkında Rekabet Kurumu’na gerekli yasal iznin alınması için 21 Haziran’da başvuru yapılmış.

MMCAS: MMC San. ve Tic. Yatırımlar A.Ş. Yönetim Kurulu, 21 Haziran 2016 ( dün ) tarihli toplantısında; gıda, enerji, kimya ve inovatif teknoloji alanlarında ortaklık ve/veya iş geliştirme konularında görüşmeler yapmak üzere Yönetim Kurulu Başkanı z Nurettin Türkoğlu’nu yetki verilmesine karar vermiş.

OZKGY: Özak GYO için İş Yatırım’ın  Likidite Sağlayıcılık faaliyetinde bulunma konusundaki talebi  Pay Piyasası İşleyişine İlişkin Uygulama Usulü ve Esasları (UUE) uyarınca değerlendirilmiş ve Borsa Genel Müdürlüğü’nce uygun bulunduğundan; 22/06/2016 ( bugün ) itibariyle İş Yatırım OZKGY hisselerinde likidite sağlayıcılığı işlemlerine başlayacak.

TSPOR: Trabzonspor, Kızılyıldız takımında oynayan profesyonel futbolcu Luis Ibanez ile ilgili olarak transferi konusunda  Kızılyıldız ile görüşmelere başlamış.

YATAS: Yataş Yatak ve Yorgan San. Tic.t A.Ş. Yönetim Kurulu, 21 Haziran 2016 tarihinde Yataş hisselerindeki geri alım programını uzatacak şekilde ek  geri alım programını 20 Temmuz’da Genel Kurul onayına sunacakmış

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top