BORSA

Günün önemli şirket haberleri…

20 Haziran Günün önemli şirket haberleri kapsamında; halka açık şirketlerden Netaş’tan ihale yasağına karşı dava açması haberi ile Anadolucam bağlı ortaklığının grev kararı ve VerusaTurk’ün GEREL işlemleri detayıyla ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu’na ( KAP ) yaptıkları açıklamaları bulacaksınız.

ANACM: Anadolucam’ın bağlı ortaklığı Anadolu Cam Eskişehir San. A.Ş.. Eskişehir Fabrikası işyeri için Kristal-İş Sendikası  17 Haziran tarihinde grev kararı almış ve grev kararının uygulama tarihi 29 Haziran olarak bildirilmiş. Kristal-İş Sendikası ile Toplu İş Sözleşme süreci halen yürütülüyormuş.

NETAS: Netaş Telekom,  İçişleri Bakanlığı tarafından Bursa Büyükşehir Belediye Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın ihalesine katıldıktan sonra alınan ve Resmi Gazete’de 31 Mayıs 2016 tarihinde ilan edilen, 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu kapsamındaki tüm kamu ihalelerinden 1 yıl süre ile Netaş’ın katılımının  yasaklanması ile ilgili  olarak; İçişleri Bakanlığı’nın sözkonusu kararının iptali için 17 Haziran’da dava açmış.

VERTU: VerusaTurk Girişim Sermayesi Yat.Ort. A.Ş.;  daha önceki KAP açıklamalarında belirtildiği üzere ; Şirket ile Yüksel KARDEŞ arasında 14 Aralık  2015 tarihinde yapılan “alım satım opsiyon sözleşmesi” kapsamında; 05 Nisan 2016’da imzalanan Pay Satış ve Devir Sözleşmesi’ne göre  VerusaTurk’e  ait olan 2,5 milyon TL nominal değerli ( 2,5 milyon adet ) Gersan Elektrik ( GEREL ) hisselerinin sözkonusu sözleşmede yeralan satma hakkının kullanımı ile Yüksel KARDEŞ’e toplam 6.750.000 TL bedelle Borsa İstanbul Toptan Satış Pazarı’nda satılması hususunda alıcı Yüksel KARDEŞ takas yükümlülüğünü yerine getirmemiş ve temerrüde düşmüştü. Alım satım opsiyon sözleşmesi hükümlerince; GEREL hisse senedindeki 2,5 milyon lot 17 Haziran Cuma günü 1,6797 TL ortalama fiyat ile satılarak işlem gerçekleştirilmiş.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top