BORSA

Günün önemli şirket haberleri

16 Haziran Günün önemli şirket haberleri arasında; dün ( 15 Haziran ) seans kapanışından sonra halka açık şirketlerin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na ( KAP ) yapmış oldukları açıklamalardan önemli olanları bulunmaktadır.

DOAS: Doğuş Otomotiv Mali ve İdari İşler Genel Müdürü  ( CFO )  İzzet Berk ÇAĞDAŞ 15.06.2016 tarihi itibarı ile görevinden istifa etmiş.

ESEMS: Esem Spor; Hollandalı  LA Gear Europe B.V. Firması ile  ‘LA Gear’ marka ayakkabıların Türkiye’deki 5 yıllık lisans hakkını almış ve lisans sözleşmesi imzalamış.

EUHOL: Euro Yatırım Holding;   bağlı ortaklığı n Ege Sigorta A.Ş’nin tüm sigorta dallarındaki yetkilerinin Hazine Müsteşarlığı tarafından iptaline ilişkin olarak 2015 Ağustos  ayında verdiği karara ilişkin olarak Ankara 9. İdare mahkemesinde açmış olduğu davada mahkeme 24 Mart’ta Şirketin yürütmeyi durdurma talebini reddetmiş. Bunun üzerine Bölge İdare Mahkemesine yapılan itiraz da 27 Nisan’da reddedilmiş ve red kararı 25 Mayıs’ta Şirket avukatına tebliğ edilmiş. Dava halen sürüyormuş.

INFO: İnfo Yatırım Menkul Değerler;  Boğaziçi Kurumlar Vergi Dairesi Müdürlüğü aleyhine; İstanbul 4. Vergi Mahkemesi’nde Nisan 2016 Vergilendirme dönemine ait 34.880,97 TL ‘Lik BSMV iptali davası açmış.

ISFIN: İş Finansal Kiralama; 15 Haziran ( dün ) tarihli Yönetim Kurulu’nda Denizli Şubesi’ni kapatma kararı almış.

ORGE: ORGE Enerji  ile  Teknik Yapı Teknik Yapılar San.ve Tic. A.Ş ; Concord İstanbul Projesi’nin 2. fazı için elektrik taahhüt işlerinin yapımı konusunda KDV Hariç 6.728.140,82 TL’lik sözleşme imzalamış. Sözkonusu siparişler 12 ayda tamamlanacakmış. ORGE Enerji  KAP açıklamasında, aynı şirketten daha önce Concord İstanbul Projesi 1. fazına ait elektrik taahhüt işlerini de almış olduğunu belirtmiş.

PETKM: Petkim ; hakim ortak SOCAR Turkey Enerji A.Ş. ile ;grup şirketlerinden STAR Rafineri A.Ş’den dolaylı olarak yüzde 7-9 aralığında bir pay alabilecek şekilde, SOCAR Turkey Enerji A.Ş.’den yüzde 12-14 civarında Rafineri Holding A.Ş. payı alınması için yapılan görüşmelerin olumlu şekilde devam ettiğini bildirmiş.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top