BORSA

Günün önemli şirket haberleri

15 Haziran Günün önemli şirket haberleri arasında 14 Haziran seans kapanışından sonra halka açık şirketlerin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na ( KAP ) gönderdikleri açıklamalardan önemli olanlarını bulacaksınız.

BAKAN: Bakanlar Medya A.Ş., Şirket için yeni faaliyet alanı planları çerçevesinde Ofen Enerji Toptan Satış A.Ş.’nin yönetim kontrolü sağlayacak hisselerini devralmak üzere görüşmelere başlamış.

DEVA: Deva Holding’in Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi  ( OSB ) ‘de bulunan fabrika binası ve diğer binaları üzerindeki Halkbank’ın koymuş olduğu 15.750.000 USD’lik teminat ipoteği fek edilmiş . ( kaldırılmış )

ULUSE: Ulusoy Elektrik ,   Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.; Ayedaş ( İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş. ) ve Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş. ile 6.356.131,15 USD’lik ( KDV hariç olmak üzere ) trafo merkezi ve hücre alımı sözleşmesi imzalamış. Sözleşme kapsamında teslimatlar 1 yıl içerisinde partiler halinde yapılacakmış. Ayrıca sözkonusu elektrik dağıtım şirketleri sözleşme süresi boyunca siparişlerininin yüzde 50’si kadar ilave sipariş verebileceklermiş.

VERTU:  VerusaTurk Girişim Sermayesi Yat. Ort. A.Ş.;  2,5 milyon TL nominal değerli ( 2,5 milyon adet ) Gersan Elektrik ( GEREL ) hissesini  Borsa’da satış akonu edebilmek amacıyla Merkezi Kayıt Kuruluşu’na ( MKK ) kaydettirmek üzere başvurmuş.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top