BORSA

Günün önemli şirket haberleri

13 Haziran Günün önemli şirket haberleri arasında 10 Haziran Cuma günü seans kapanışından itibaren halka açık şirketlerin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na ( KAP ) göndermiş oldukları bildirimlerden sizin için seçtiğimiz önemli açıklamaları bulacaksınız.

AKBNK:  Akbank Fitch Ratings’in 10 Haziran Cuma günü Bankanın kredi derecelendirme notlarını teyit ettiğini açıkladı. Bu açıklamaya göre;
• Uzun Vadeli Yabancı Para ve Yerel Para İhraççı Temerrüt Notları “BBB-”
• Kısa Vadeli Yabancı Para ve Yerel Para İhraççı Temerrüt Notları ise “F3” olarak teyit edilmiştir.
• Uzun Vadeli Ulusal Kredi Notu “AA+(tur)” seviyesinde teyit edilmiştir.
• Fitch Ratings ayrıca Bankamızın Finansal Kapasite Notunu “bbb-” olarak teyit etmiştir.
Uzun Vadeli İhraççı Temerrüt Notlarının ve Ulusal Kredi Notunun görünümü ise “Durağan” olarak teyit edilmiştir.

DGGYO: Doğuş GYO;  Doğuş  Center Etiler kısmi bölünme işleminin  bağımsız yönetim kurulu üyelerinin onayı ile oy birliğiyle alındığını ve bu kararın temel gerekçelerinin mevcut piyasa ve rekabet koşulları içerisinde verimliliği ve kârlılığı arttırmak olduğunu belirtti. Konuyla ilgili olarak 12 Mayıs tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu’na ( SPK ) başvuru yapıldığını ve 09 Haziran’da SPK tarafından kendilerine ayrılma hakkı kullanım fiyatını kamuya açıklamalarını talep eden bir yazı geldiğini söyleyen Doğuş GYO; sözkonusu ayrılma hakkı kullanım fiyatının bölünme ile ilgili işlemin kamuya açıklandığı ilk tarihten geriye doğru ( ilk tarih hariç ) 30 gün içinde Borsa’da oluşan düzeltilmiş ağırlıklı ortalama fiyatlarının artimetik ortalaması olarak 3,7426 TL olduğunu bildirmiş.

GARAN: Garanti Bankası;  Fitch Ratings’in  Garanti Bankası A.Ş.’nin İhraççı Temerrüt Notlarını, Finansal Kapasite Notunu ve Destek Notunu teyit ettiğini belirterek, notların güncel durumunu göndermiş. Buna göre; Garanti bankası’nın
* Uzun Vadeli Yabancı Para ve Uzun Vadeli Yerel Para İhraççı Temerrüt Notları “BBB”; Görünüm Durağan
* Kısa Vadeli Yabancı Para ve Kısa Vadeli Yerel Para İhraççı Temerrüt Notları “F2”
* Finansal Kapasite Notu “bbb-”
* Destek Notu “2”
* Ulusal Uzun Vadeli Notu “AAA(tur)”; Görünüm Durağan
* Kıdemli Teminatsız Borçlanma İhraç Notları “BBB”/”F2 şeklinde olduğunu açıklamış.

GSDHO: GSD Holding, 2015 yılı kârından 1 TL nominal değerli hisse başına 0,24 TL ( yüzde 24 ) brüt, 0,2040 TL net nakit temettüyü 24 Haziran’da verecek.

ISMEN Fitch Ratings İş Yatırım’ın uzun vadeli ulusal kredi notunu durağan görünümle AA+(tur) olarak belirlemiş.

KARSN: Karsan ABD Miami Belediyesinin 300 adet 12 metre sıkıştırılmış doğalgaz yakıtlı otobüs ihalesi için kendilerinin alt yüklenici durumunda olduğu Nopetro LLC ve Obrascon Huarte Lain S.A ( OHL ) ortak girişimi
Şirketimizin, 3 Ekim 2014 tarihli özel durum açıklaması ile Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida Eyaleti’ne bağlı Miami şehri belediyesinin 300 adet 12 metre sıkıştırılmış doğalgaz yakıtlı otobüs ihalesine  Nopetro LLC ve Obrascon Huarte Lain S.A. (OHL) ortak girişim şirketinin teklif verdiğini ancak 2015 yılı ilk yarısında açıklanması beklenen ihalenin henüz sonuçlanmadığını KAP’a bildirmiş.   Ayrıca Karsan 15 Haziran 2015 yılında  J10 hattının satışına veya sözkonusu hattı kullanarak yurtdışında üretim yapılmasına değin  Wuhan Zhong Yuan Bang Tai Investment Holding Co. Ltd. Şirketi ile görüşmelerin devam ettiğini ancak ürdürülen çalışmalar öngörülen zaman planına uygun ilerlemediği için yeni alternatif stratejik ortaklıkların da araştırılmaya ve değerlendirilmeye başlandığını açıklayarak konuya ilişkin çalışmaların devam ettiğini belirtmiş.
KLMSN:  Klimasan, Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nün açtığı 17.052.000 TL +KDV toplam satış tutarlı  “Market Tipi Soğutucu Dolap Alım” ihalesini kazanmış.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top