BORSA

Günün önemli şirket haberleri

10 Haziran Günün önemli şirket haberleri arasında 09 Haziran seans kapanışından itibaren halka açık şirketlerin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na ( KAP ) bildirmiş oldukları açıklamalardan sizin için seçmiş olduklarımızı bulacaksınız.

GSRAY: Galatasaray ,UEFA Finansal Kontrol Kurulu (CFCB) Yargı Komisyonu ‘nun 02 Mart’ta vermiş olduğu karar için  Court of Arbitration for Sport “CAS”‘ a (Spor Tahkim Mahkemesi) başvurmuş ve ilk duruşma 16 Haziran’da Paris’te yapılacakmış.
LKMNH: Lokman Hekim, 20 Haziran tarihinde 2015 yılı kârından 1 TL nominal değerli hisse başına net olarak 0,10 TL nakit temettü vereceğini açıkladı.

MAALT: Marmaris Altınyunus  paylarına ilişkin ayrılma hakkı kullanımı konusunda 09 Haziran ( dün ) itibariyle  Yapı Kredi Yatırım’a 1 kişi 3.001 adet pay satımı yapmış. Bugüne kadar toplam 5 yatırıcım 231.654 adet payı için satma hakkını kullanmış.
SNGYO: Sinpaş GYO kiralama ile ilgili bildirimde bulunarak; inşa ettikleri sitelerde ticari alanların, sosyal tesislerin ve  zaman zaman da konutların kiralandığını belirtmiş. Kiralama, kira bedellerinin tahsilatı, kiracıların diğer kiracılar veya maliklerle olan ilişkilerinin yönetilmesi , kiralanan alanların teknik ihtiyaçları, olası aksaklık ve eksikliklerin tespiti, tazmini, kiraladığımız alanların elektrik, gaz, su idareleri ile borç dahil ilişkileri, kiracıların üçüncü şahıslara ika edilebileceği zararların tazmini, boşalan yerlerin yeniden kiralanması  gibi hizmetler için Şirket içinde ayrı bir departman kurarak yetişmiş eleman istihdamı sağlamak gerektiğini ifade etmiş. Sinpaş olarak bu külfetin maliyetini hesapladıklarında bu hizmeti outsource ( hariçten hizmet alarak ) yapmak Yönetim Kurulu tarafından daha verimli ve az maliyetli bulunmuş.

Bundan dolayı da bu hizmeti  yine Sinpaş Holding bünyesinde bir şirket olan Mülk Gayrimenkul Yatırım ve İşletme Tic. A.Ş.’den  imzaladıkları İşletme ve Kira Sözleşmesi ile alacaklarını bildirmiş.

USAS: Usaş Yatırımlar Holding A.Ş, Çemaş Döküm  ( CEMAS ) hisselerinde  09 Haziran ( dün ) itibariyle  0,96-0,97 fiyat aralığından 1.500.000 adet alış işlemi yapmış ve sözkonusu alış işlemiyle birlikte Çemaş Döküm’deki  payı  %75,44’e yükselmiş.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top