ALTIN

Gram altın uçuşa geçti!

FED’den faiz artırımı gelmeyince güvenli liman altın tekrar uçuşa geçti. Altının gram fiyatı, 123,9 ile rekor kırdı.

Bir süredir dip seviyelerden gelen alımlarla artan altın fiyatları FED’in faiz artırımında yavaş davranabileceğine yönelik açıklamalarıyla tarihi zirvelerini zorluyor. Altının gram fiyatı, ABD Merkez 123,9 liraya çıkarken; Kapalıçarşı’da çeyrak altın 203 TL , Cumhuriyet ise 828 TL’den alıcı buldu.

FED Brexit’e dikkat çekti

FED dün akşam yapılan Haziran ayı toplantısı sonucunda piyasanın da beklediği üzere faizleri yüzde 0,25-0,50 aralığında tutarak, değişiklik yapmadı. Ancak FED Başkanı Janet Yellen İngiltere’nin AB’den ayrılma ( Brexit ) konusun tüm küresel piyasaları etkileyecek ve neticede ABD’yi etkileyecek bir olgu olduğu vurgusunu yaptı ve  ABD ekonomisine ilişkin olarak 2016 ve 2017 yılı  büyüme beklentileri aşağı yönlü revize edildi.

FED’in bu kararı ve değerlendirmeleri sonrasında spot piyasada altının fiyatı 1.316 dolar /ons ‘a kadar çıkarak 2014 yılı Temmuz’undan bu yana en yüksek rakamı görmüş oldu.

 

(İHA)

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top