BANKALAR

FED beklendiği gibi faizi sabit tuttu

FED’in bu ayki 14-15 Haziran tarihli toplantısının sonucunda FED Başkanı Janet Yellen; istihdam piyasasındaki belirsizlikler nedeniyle FED’in faizleri değiştirmeyerek yüzde 0,25-0,50 aralığında tuttuğunu açıkladı.

BBC/ Piyasalar, FED’in Haziran ayı toplantısında faizleri değiştirmeyeceğini bekliyordu, beklenen gibi oldu. Amerika’nın Merkez Bankası FED; dün gerçekleştirmiş olduğu Haziran ayı toplantısında faizleri değiştirmeyerek yüzde 0,25-0,50 aralığında tuttu.

İngiltere’nin AB’den ayrılması ( Brexit ) konusunda 23 Haziran’da yapılacak referandumun sonuçları ve küresel piyasalara yansımasını görmek isteyen FED’in bundan ve istihdam piyasasındaki belirsizliklerden dolayı faizleri değiştirmediğine değinen FED Başkanı Janet Yellen, Brexit’in  İngiltere ve AB için önemli bir karar olduğunu; küresel piyasalardaki mali ve ekonomik koşullar sonuçları olacağını ve bu sonuçların da ABD ekonomisini etkileyerek; FED’in faiz konusunda için uygun bir yol haritası çizmesinde etmen olacağını kaydetti.
Yellen ayrıca; istihdam piyasasındaki gelişmenin yavaşladığını ancak kademeli faiz artırımlarıyla güçlenebileceğini belirtti.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top