BORSA

Faaliyet konusu değişiyor!

İhlas Madencilik, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na ( KAP ), madencilik alanında gelişen daralmalardan dolayı faaliyet konusunu değiştirmeye karar verdiğini bildirdi.

İhlas Madencilik, Yönetim Kurulu’nun bugün aldığı karar doğrultusunda Şirket’in faaliyet konusunun değiştirileceğini açıkladı.

İhlas Madencilik’in KAP’a gönderdiği açıklamaya göre, madencilik faaliyetlerinde yaşanan daralma nedeniyle sözkonusu kararın alındığı ifade edildi.

Şirket bununla ilgili olarak Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı yapacağını ve Şirket’in faaliyet konusunun değiştirilmesi hususunda olumsuz oy kullanan ve  Genel Kurul Toplantı Tutanağı’na muhalefet şerhi düşen hissedarlar için ayrılma hakkı kullanımında tavan belirlediğini belirtmiş.

Buna göre, İhlas Madencilik ayrılma hakkı kullanımında en fazla sermayesinin yüzde 5’i kadar ( yani 3.977.126,90 TL ) bir maliyete katlanacak. Şayet bu sınır aşılırsa, faaliyet konusunun değiştirilmesi işleminden vazgeçilecek.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top