AKARYAKIT

EPDK akaryakıt şirketlerini uyardı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu ( EPDK ) Başkanı Mustafa Yılmaz; Ramazan Bayramı öncesi, akaryakıt şirketlerini uyararak, bayram fırsatçılığı yapmalarına izin vermeyeceklerini söyledi.

 

EPDK Başkanı Yılmaz, 9 günlük  Ramazan Bayramı tatili öncesinde akaryakıt dağıtım şirketlerine bir uyarı yazısı göndererek; akaryakıt fiyatlarının çok yakından takip edildiğini ve tatil sürecinde tüketici aleyhine gelişecek herhangi bir fiyat hareketine kesinlikle göz yumulmayacağını bildirdiklerini belirtti.

Bayram tatilinin uzun olması nedeniyle akaryakıt ürünlerine yoğun talebin olacağını ancak bunun fırsatçılığa dönüşmesine izin vermeyeceklerini belirten EPDK Başkanı, tüketiciyi mağdur edecek ve rekabeti olumsuz etkileyecek fiyatlandırma yapanlar hakkında soruşturma açılacağını vurguladı.

Lisanslı akaryakıt istasyonlarından alsınlar

Lisanslı akaryakıt istasyonlarında satılan akaryakıtlarda kalite açısından hiçbir fark olmadığının altını çizen Başkan Yılmaz: “Akaryakıt ürünleri hangi lisanslı istasyonda daha ucuzsa oradan alınmasını istiyoruz. Biz buradaki akaryakıtın güvenilirliğinden de sorumluyuz. Söz konusu akaryakıttan dolayı o araçlara zarar geldiği takdirde, kesinlikle tazmin etme yükümlülüğü var. Kalite açısından hiçbir fark yok, vatandaşlarımıza istasyonun tabelasına değil, fiyatlarına bakmasını tavsiye ediyorum” diye konuştu.

(İHA)

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top