BORSA

EBRD ve IFC Akfen’e resmen ortak oldular

Akfen Holding tarafından yapılan KAP açıklamasına göre; EBRD ve IFC Akfen Holding’in bağlı ortaklığı Akfen Yenilenebilir Enerji’ye yüzde 5’er hisse karşılığında ortak oldular.

Akfen Holding Kamuyu Aydınlatma Platformu’na ( KAP ) yaptığı açıklamada;European Bank For Reconstruction and Development (Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası) (“EBRD”) ile International Finance Corporation (Uluslararası Finans Kurumu) (“IFC”) ‘ın Akfen Yenilenebilir Enerji A.Ş.’ye ortak olmasından dolayı 634,5 milyon TL olan mevcut sermayesinin 705 milyon TL’ye arttırıldığını ve EBRD ve IFC’nin yüzde 5’er hisse karşılığı 44.444.444 USD’nin Akfen Yenilenebilir Enerji’ye aktarıldığını belirtti.

Sermaye artış işleminin tescili ise 12 Temmuz 2016’da yapılmış.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top