BORSA

Doğan Holding’den geri alım kararı

Doğan Holding; medyada çıkan haberler nedeniyle düşen Şirket hisselerinde 5,2 milyon TL’ye kadar geri alım yapacağını açıkladı. 

Doğan Holding’in Ankara Temsilcisinin FETÖ operasyonu nedeniyle gözaltına alınması hususunda medyada çıkan haberler nedeniyle bugün Doğan grubu hisselerinde sert satışlar görüldü. Bunun üzerine Doğan Holding, KAP’a Şirketlerini hedef gösteren haksız ve manipulatif haberlerin yapıldığını ve bu haberlerin yatırımcılarda yaratacağı olumsuz etkileri gidermek amacıyla Doğan Holding hisselerinde 5,2 milyon TL’ye kadar geri alım yapma kararı aldığını bildirdi.

Şirketten gelen KAP açıklaması şu şekilde:

“Yönetim Kurulumuz 01.12.2016 tarihli Kararıyla; bugün medyada Şirketimiz’i hedef gösteren haksız ve manipülatif haberlerin Borsa İstanbul A.Ş. (“Borsa”)’de yatırımcılarımız üzerinde kısa vadede yaratabileceği olumsuz etkileri gidermek amacıyla, Sermaye Piyasası Kurulu (“SPK”)’nun Geri Alınan Paylar Tebliği (II-22.1)’nin 5’inci maddesinin 4., 5. ve 6’ncı fıkraları ve 12’nci maddesinin 8’inci fıkrası ile SPK’nın 21 Temmuz 2016 ve 25 Temmuz 2016’da yaptığı duyurular da göz önünde bulundurulmak suretiyle, Şirket paylarının geri alımını gerçekleştirmek üzere Şirket yönetimini yetkilendirmiştir. Bu kapsamda, geri alım için ayrılan azami fon tutarının 5.200.000 Türk Lirası olmasına, geri alınacak azami pay sayısının da bu tutarı geçmeyecek şekilde belirlenmesine karar verilmiştir.

Payları Borsa’da işlem gören halka açık statüdeki Ortaklığımız hakkında haksız ve manipülatif haberler yaymanın; bu kapsamda Borsa’nın güven, açıklık ve istikrar içinde çalışmasını bozacak nitelikte yatırımcılarımıza zarar veren eylemlerin, 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu kapsamında yaptırıma tabi olması gerektiği değerlendirilmekte olup, konu ile ilgili her türlü yasal haklarımızın saklı olduğunu da ayrıca belirtmek isteriz.  “

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top