Doğan Holding'den geri alım kararı

Doğan Holding; medyada çıkan haberler nedeniyle düşen Şirket hisselerinde 5,2 milyon TL'ye kadar geri alım yapacağını açıkladı. 

Doğan Holding'den geri alım kararı
Doğan Holding'den geri alım kararı admin
Doğan Holding'in Ankara Temsilcisinin FETÖ operasyonu nedeniyle gözaltına alınması hususunda medyada çıkan haberler nedeniyle bugün Doğan grubu hisselerinde sert satışlar görüldü. Bunun üzerine Doğan Holding, KAP'a Şirketlerini hedef gösteren haksız ve manipulatif haberlerin yapıldığını ve bu haberlerin yatırımcılarda yaratacağı olumsuz etkileri gidermek amacıyla Doğan Holding hisselerinde 5,2 milyon TL'ye kadar geri alım yapma kararı aldığını bildirdi. Şirketten gelen KAP açıklaması şu şekilde: "Yönetim Kurulumuz 01.12.2016 tarihli Kararıyla; bugün medyada Şirketimiz'i hedef gösteren haksız ve manipülatif haberlerin Borsa İstanbul A.Ş. ("Borsa")'de yatırımcılarımız üzerinde kısa vadede yaratabileceği olumsuz etkileri gidermek amacıyla, Sermaye Piyasası Kurulu ("SPK")'nun Geri Alınan Paylar Tebliği (II-22.1)'nin 5'inci maddesinin 4., 5. ve 6'ncı fıkraları ve 12'nci maddesinin 8'inci fıkrası ile SPK'nın 21 Temmuz 2016 ve 25 Temmuz 2016'da yaptığı duyurular da göz önünde bulundurulmak suretiyle, Şirket paylarının geri alımını gerçekleştirmek üzere Şirket yönetimini yetkilendirmiştir. Bu kapsamda, geri alım için ayrılan azami fon tutarının 5.200.000 Türk Lirası olmasına, geri alınacak azami pay sayısının da bu tutarı geçmeyecek şekilde belirlenmesine karar verilmiştir. Payları Borsa'da işlem gören halka açık statüdeki Ortaklığımız hakkında haksız ve manipülatif haberler yaymanın; bu kapsamda Borsa'nın güven, açıklık ve istikrar içinde çalışmasını bozacak nitelikte yatırımcılarımıza zarar veren eylemlerin, 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu kapsamında yaptırıma tabi olması gerektiği değerlendirilmekte olup, konu ile ilgili her türlü yasal haklarımızın saklı olduğunu da ayrıca belirtmek isteriz.  "
Aydın DOĞAN Doğan Grubu Doğan grubu şirketleri Doğan Holding Doğan Holding FETÖ soruşturması Doğan Holding pay geri alımı Gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?