DÜNYA

Devlet Başkanı hakkında yeni yolsuzluk iddiaları!

Marketwatch internet sitesindeki habere göre; Brezilya’nın ara dönem Devlet Başkanı Michel Temer’in adı yeni yolsuzluk iddialarıyla gündeme geldi.

Marketwatch internet sitesi Brezilya’nın ara dönem Devlet Başkanı  Michel Temer’in adının yeni yolsuzluk iddialarıyla gündeme geldiğini belirtti. Acemice yönetime sahip Brezilya Devlet Başkanı Michel Temer; tanıkla yapılan pazarlık sonucunda ortaya çıkan ve devlete ait petrol şirketiyle ilgili yaygın rüşvet skandalında kendi isminin de yeralmasıyla şoka uğradı.

Michel Temer, Mayıs’ta görevini kötüye kullanma konusunda bir dava ile yüzyüze kalan ve istifa eden Dilma Rousseff’in yerine gelmişti. Brezilya Yüksek Mahkemesi’nin ifşa ettiği tanıkla yapılan pazarlık anlaşmasındaki  iddialarına göre; Temer, 2012 yılında devlete ait Petroleo Brasileiro SA PBR’nin ulaşım biriminin başına; kendi partisinin kampanyasına katılımları ayarlamasını talep etti.

Ulaşım Birimi Başı olan Sergio Machado, şirketin tedarikçilerinden birisinin;  Petrobras Transporte SA’dan iş almasına yardım karşılığında; miktarı 433.900 doları bulan bağışı Temer’in partisine yapmasını sağladığını söyledi. Temer o zamanlarda Brezilya Devlet Başkanı Yardımcılığı görevini yürütüyor ve Sao Paulo Belediye Başkanlığı için kendi partisinin adayının finansmana ihtiyaç duyduğunu söylüyordu.

Michel Temer, konuyla ilgili olarak yasadışı kampaya bağışı iddialarını reddetti ; Petrobras ise henüz açıklama yapmadı.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top