Dev bankaya işlem soruşturması

Marketwatch internet sitesinde yeralan Jeny Strasburg imzalı haberde dünya çapında olan Alman bankası Deutsche Bank AG 'nin birtakım al-sat işlemlerinden dolayı soruşturma geçirdiği bilgisi yeraldı.

Dev bankaya işlem soruşturması
Dev bankaya işlem soruşturması admin
Marketwatch internet sitesindeki habere göre; Deutsche Bank A.G.'ye eski ve şu anda çalışanların yardımıyla  al-sat işlemlerinden uygunsuzca elde ettiği milyon dolarların bir kısmını çalışanların şahsi hesabında, bir kısmını bankanın harcamalarında kullandığı gerekçesiyle soruşturma açılmış. Marketwatch'ın konuya yakın kaynaklara dayandırdığı bu haberine göre; iç denetim müfettişleri bu işlemlerden kâr edenlerin başında Deutsche Bank yatırım bankacılığı eski Genel Müdür Yardımcısı Colin Fan'ın geldiğini düşünüyor. Müfettişler Colin Fan'ın 1 milyon dolarlık yatırımına 9 milyon dolar kazandığını belirtiyorlar. Hedge fon kurup, para koydular 2009 yılında başlayan işlemlerde; Deutsche Bank büyük bir sigorta şirketi olan müşterisiyle yaptığı anlaşmanın riskini azaltmak amacı güdülüyordu. Al-sat işlemlerinin halen devam ettiği biliniyor. Colin Fan'ın başında olduğu ekipse, sözkonusu sigorta şirketi ile yapılan anlaşmanın içerdiği riski devralmak amacıyla hedge fon kurdular. Ancak fon nakdin tamamıyla kurulmadı , Colin FAn ve 5 Deutsche Bank çalışanı da içine paralarını koydular. Müfettişlerin, Fan ve 5 çalışanın bir yandan Deutsche Bank'a yüksek sabit gider yüklerken diğer yandan Bankanın fona ve kendilerine yüksek miktarda kâr ve ücret ödemek üzere bir yapı kurup kurmadığına baktıkları belirtiliyor. Ayrıca bu yapının Banka'nın uyumluluk kurallarına uyup uymadığı da derinlemesine inceleniyormuş. Yöneticiler, bu fona katılanların  sözkonusu işlemlerden zarar gördüğüne inanmadıklarını belirten Banka sözcüsü,  bu olaya karışan çalışanlara ödenen prim ve ücretlerin de askıya alındığını bildirdi. Soruşturma sonucu önümüzdeki haftalarda açıklanacak Ayrıca konuya yakın kaynaklar önümüzdeki haftalarda sonuçlanacağını söylediği soruşturmanın 1 numaralı ismi olan Colin Fan'ın  Ekim ayında yapılan yönetim değişikliği ile görevini bıraktığını da vurguladılar.    
Deutsche Bank batıyor mu Deutsche Bank iflası Deutsche Bank soruşturma Deutsche Bank trade Deutsche Bank yatırım bankacılığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?