DÜNYA

Danone’den son on yılın en büyük şirket alımı

Marketwatch’un haberine göre; Fransız süt ürünleri şirketi Danone ; Whitewave’i satınalıyor.

Marketwatch haber sitesinde yeralan ve Nick Kustov imzalı habere göre; Danone SA, organik gıda üreticisi WhiteWave Foods Co. isimli şirketi 10 milyar dolara almak için anlaştı. Şirket, sözkonusu satınalmayla birlikte Amerika’nın en büyük yoğurt üreticisi olmaya hazırlanıyor.

Danone’in son 10 yıldaki en büyük satınalması

Fransız süt ürünleri şirketi olan Danone SA, Whitewave için hisse başına 56,25 USD ödeyeceğini açıkladı. Böylelikle Whitewave’in toplam şirket değeri -borçları ve diğer yükümlülükleri dahil olmak üzere- 12,5 milyar USD’ye tekabül ediyor. Danone, satınalma fiyatının Whitewave’in son 30 gündeki ortalama kapanış fiyatına göre yüzde 24 yukarıda olduğunu belirtti.

Danone’nin Genel Müdürü Emmanuel Faber, Ekim 2014’te başa geçtiğinden bu yana Danone’yi istikrarlı büyümeye kavuşturmaya and içti ve bu anlamda Çin’deki operasyonlarını gözden geçirdi, günlük süt birimini revize etti. Whitewave’in satınalımı Danone’nin son 10 yılda yaptığı en büyük satınalma ve Horizon markalı sütleri ve Silk marka badem sütleriyle Şirketin ürün gamını artıracak.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top