Componenta Dökümcülük'e uyarı!

Componenta Dökümcülük, Borsa İstanbul tarafından 13 Aralık 2016'da Kamuyu Aydınlatma Platformu'na ( KAP ) yapılan açıklamayla finansal durumunu güçlendirmesi yönünde uyarıldı.

Componenta Dökümcülük'e uyarı!
Componenta Dökümcülük'e uyarı! admin
Componenta Dökümcülük; 13 Aralık 2016 tarihinde; ana ortağın kullandığı kredi taksitlerini vadesinde ödemediği için yapılandırmak zorunda kalması ve ilişkili taraflarından olan ticari alacaklarının bir kısmına karşılık ayırması sonucu 30 Eylül tarihli bilançoda zarar açıklaması ile mevcut durumda tedarikçilerine olan borçlarını vadesinde ödeyememesinden dolayı Borsa İstanbul tarafından uyarıldı. Sözkonusu uyarının içeriği ise; ilişkili taraflardan olan alacaklarını tahsil etmesi ve finansal durumunu güçlendirmesi için gereken önlemleri almasıydı.   Borsa İstanbul'un gönderdiği açıklama şu şekilde " Payları Ana Pazar'da işlem gören Componenta Dökümcülük Ticaret ve Sanayi A.Ş. (Şirket) ile ilgili olarak Borsamız tarafından 13/12/2016 tarihinde Şirketin, -       Ana ortağına finansman sağlamak amacıyla bankalardan kullandığı kredileri, ana ortağın taksitleri vadesinde ödeyememesi nedeniyle yapılandırmak durumunda kalması, -       İlişkili taraflarından olan ticari alacaklarının bir kısmına karşılık ayırması nedeniyle 30/09/2016 tarihi itibarıyla zarar etmesi, -       Hâlihazırda vadesinde ödeyemediği tedarikçi borçlarının bulunması   hususları dikkate alınarak, Şirketin varlıklarının önemli bir kısmını oluşturan ilişkili taraflarından alacaklarını tahsil etmek ve finansal durumunu güçlendirmek üzere gereken önlemleri alması konusunda Kotasyon Yönergesi'nin 35'inci maddesinin 1'inci fıkrasının (d) bendi kapsamında uyarılmasına karar verilmiştir."   Kotasyon Yönergesi Madde 35/1. fıkrası d bendi ne diyor? Kotasyon Yönergesi 35. madde 1. fıkrası "Aşağıdaki hallerde, Yıldız Pazar, Ana Pazar, Gelişen İşletmeler Pazarı‟ında işlem gören paylar ile Kolektif Yatırım Ürünleri ve Yapılandırılmış Ürünler Pazarında işlem gören menkul kıymet yatırım ortaklıkları, gayrimenkul yatırım ortaklıkları ve girişim sermayesi yatırım ortaklıklarına ait paylar Yönetim Kurulu kararı ile Yakın İzleme Pazarına alınabilir. Kolektif Yatırım Ürünleri ve Yapılandırılmış Ürünler Pazarında işlem gören diğer sermaye piyasası araçları Yakın İzleme Pazarı‟na alınmazlar. Yönetim Kurulu, Yakın İzleme Pazarına alma kararını vermeden önce ilgili ortaklığı durumu düzeltmesi için uyarabilir, ortaklığa süre verebilir veya uygun gördüğü diğer tedbirleri alabilir. Ortaklığın; d ) Finansman sıkıntısına düştüğünü gösterir derecede, vadesi geçmiş finansal, ticari, kamu ya da personel borcu olması veya faaliyetlerini etkileyecek derecede icra takibine ya da hacze maruz kalması " sözlerini içeriyor.
Borsa İstanbul Borsa İstanbul uyarı COMDO Componenta Dökümcülük Componenta Dökümcülük finansal sıkıntı Componenta Dökümcülük kredi yapılandırma Componenta Dökümcülük uyarı Gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?