Çinliler alıma geçti!

BBC haber ajansının geçtiği habere göre; Çinli sigorta şirkeri Anbang; Amerikalı lüks otel zincirini, özel sermaye fonu Blackstone'dan 6,5 milyar USD'ye almak için anlaştı. 

Çinliler alıma geçti!
Çinliler alıma geçti! admin
Marriot'a da teklif vermiş

Blackstone,  3 ay önce almış olduğu  Arizona ve Wyoming'deki Four Seasons tatil yerleri gibi 16 adet mülkün sahibi olan  Strategic Hotels & Resorts 'u satıyormuş.  Bu satınalma Çinli bir alıcının  aldığı en büyük ABD mülkü olarak damgasını vurmuş. Anbang ayrıca başka bir otel satınalımı için de davet edilmediği halde görüşmelerde bulunuyormuş.  Amerikan otel sahibi Marriot International, Anbang'ın liderliğinde bir konsorsiyum Starwood Hotels için talep edilmeden teklif verdiğini belirtmiş.Marriot ile Starwood, Kasım ayında birleşmeye karar vermiş ve dünyanın en büyük otel zinciri olmuşlardı.

Bununla birlikte Anbang liderliğindeki konsorsiyum hisse başına 76 USD  teklif etmiş ki bu 14 milyar USD değerinde bir teklif olarak Marriot'ın verdiğinden fazla bir tutara tekabül ediyormuş. Marriot ise, halen anlaşmaya bağlı olarak 28 Mart'taki genel kurulu bekliyormuş.   Porföylerini çeşitlendirmek için denizaşırı varlıklara yöneldiler Çinli şirketler ekonomideki yavaşlamaya rağmen, denizaşırı varlık alımlarına yöneldiler . Çin ekonomisinin zayıflığı hakkındaki endişelerin arasında; bu şirketler portföylerini çeşitlendirmek amacıyla başlıca Amerikan mülklerini deyim yerindeye havada kapıyorlar. Anbang geçen sene Blackstone'dan 1,95 milyar USD gibi rekor bir fiyata  New York'taki 5 yıldızlı Waldorf-Astoria otelini almış.  Pekin merkezli şirketin New York ve Kanada'da ofis binaları ve Güney Kore'de de bir sigorta firması var. Geçen sene Portekiz bankası Novo Banco'yu almayı denemiş ancak sistem içinde önemli bir Avrupalı banka olmasına yönelik siyasi itirazlar nedeniyle gerçekleşmemişti. Bu sene 84 milyar dolarlık satınalma yaptılar Geçen sene Çinlilerin yurdışındaki satınalmaları Dealogic veri sağlayıcısına göre 108 milyar USD gibi bir rekora ulaşmış. Yine de bu rakam bu sene şimdiye kadar yapılan  ve 43 milyar USD'si sadece ChemChina tarafından alınan İsviçreli tarım firması Syngenta'dan gelen  84 milyar USD tutarından fazla satınalma nedeniyle aşılacak gibi gözüküyor.  
Anbang'dan Blackstone'a teklif Çin sermayesi Çin'de ekonomik yavaşlama çinlilerin yatırımları Marriot Hotel satılıyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?