BORSA

Carrefoursa’dan açıklama

Sabancı Grubu’nun perakende devi Carrefoursa ile ilgili basında çıkan haberlere gruptan yalanlama geldi.

Sabancı Grubu’nun perakende sektöründe faaliyet gösteren şirketi Carrefoursa hakkında basında yeralan birtakım AVM’lerinin yeraldığı arazilerini satışa çıkaracağına dair haberler üzerine; Şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu’na ( KAP ) açıklama geldi.

Sözkonusu açıklamada: ”

Basında, Şirketimiz CarrefourSA Carrefour Sabancı Ticaret Merkezi A.Ş.’nin sahip olduğu AVM’lerin satışına hazırlanıldığına ilişkin çıkan haberler gerçeği yansıtmamaktadır ve Yönetim Kurulumuzca bu konuda alınmış bir karar bulunmamaktadır.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.” ifadelerine yer verildi.

Carrefoursa’nın satışına yalanlama

Ayrıca Sabancı Grubu’ndan gelen KAP açıklamasına göre; Carrefoursa’nın eski Fransız ortaklarına tekrar satışına ilişkin olarak basındaki haberlere yalanlama geldi. Sabancı grubu böyle bir satış hakkında bir planlarının olmadığını açıkladı.

Sabancı Holding’ten gelen KAP açıklaması şu şekilde:

“Basında, Carrefoursa nın çoğunluk hisselerini alarak yönetimin başına geçen Sabancı Grubu nun hisseleri tekrar Fransız ortağına devretmeyi planladığına ilişkin haber çıkmıştır.
Bu haber gerçeği yansıtmamakta olup, Yönetim Kurulumuzca bu konuda alınmış bir karar bulunmamaktadır.”

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top