BORSA

Burgan Yatırım’dan yetki belgesi iptali

SPK; bir süre önce Genel Müdür Ufuk Ümit Onbaşı ile yollarını ayıran Burgan Yatırım’ın, kaldıraçlı alım satım işlemleri yapma yetkisini, aracı kurumun kendi talebi üzerine iptal etti.

Sermaye Piyasası Kurulu ( SPK ) haftalık bülteninde Burgan Yatırım Menkul Değerler’in kaldıraçlı alım satım işlemleri yapma yetkisinin, aracı kurumun talebi üzerine iptal edildiği kararı yayınlandı.

Burgan Yatırım, geçen yıl İş Yatırım Genel Müdür Yardımcısı Ufuk Ümit Onbaşı’yı; Genel Müdür ünvanıyla transfer etmiş geçtiğimiz Eylül ayında da  Onbaşı ve Genel Müdür Yardımcısı Nergis Kasabalı ile yollarını ayırdığı açıklamasını yapmış ve  yine İş Yatırım’dan transfer ettiği Yasin Demir’i vekaleten Genel Müdür yapmıştı. Kurum bununla da kalmayarak 6 şubesini kapatıp, çalışan sayısını 90 ‘dan 45 kişiye ( yarı yarıya ) düşürdüğünü açıklamıştı.

Bunun üzerine gelen kaldıraçlı alım satım işlemleri yapma yetkisinin  Burgan Yatırım’ın kendi talebiyle iptali üzerine, Burgan Yatırım’ın bir değişim geçirdiği ve yoluna aracı kurum olarak ne yönde devam edeceğine dair kafalarda soru işaretleri oluştu…

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top