Brezilya'dan finansal acil durum deklarasyonu!

BBC'nin internet sitesindeki habere göre; Brezilya Rio De Janeiro Eyaleti, Olimpiyatlar'a 50 günden az kala finansal acil durum ilan etti.

Brezilya'dan finansal acil durum deklarasyonu!
Brezilya'dan finansal acil durum deklarasyonu! admin

Rio De Janeiro, Olimpiyatların yapılmasına 50 günden daha az kalmasına rağmen, finansal acil durum deklarasyonunda bulundu. Geçici Eyalet Valisi Francisco Dornelles ekonomideki ciddi krizlerin; Rio'nun Olimpiyatlar için verdiği taahhütleri durdurma noktasına gelmesiyle tehdit ettiğini bildirdi.

Olimpiyatlar'ın finansmanının büyük çoğunlu Rio şehri hükümetinden gelmekteydi. Devlet ise ulaşım ve asayiş görevini üstlenmişti. Kamu hizmetlerinde felaket sözkonusu Brezilya geçici Devlet Başkanı Michel Temer ise belirgin bir finansal yardım sözü verdi. Eyalet valisi, Brezilya'nın tümünün karşı karşıya olduğu derin resesyondan dolayı petrol sektöründen gelen vergi geliri kaybını suçladı.   Alınacak önlem, federal acil durum fonlarının serbest bırakılmasını hızlandırabilecek. Rio eyalet çalışanları ve emekliler aylıklarını gecikmeli olarak alabiliyor ki bundan hastane ve karakol çalışanları da etkilenmiş durumda. Eyalet valisinin yayınladığı bildiride, kamu alanında bir felaketle karşı karşıya oldukları ve bunun sağlık, güvenlik ve eğitim gibi kamu hizmetlerinde bütünüyle çöküşe yol açabileceği belirtildi. Olimpiyatlar için istisnai önlemler alınacak Vali ayrıca  tüm kamu hizmetlerini etkileyebilecek olan Olimpiyatlar konusunda istisnai önlemlerin alınması konusunda yetki verdi ancak önlemlerin detayları açıklanmadı. Rio Eyaleti bu yıl 5,5 milyar dolarlık bütçe açığı öngörüyor. Ayrıca tüm dünyanın bildiği gibi Zika virüsünün yolaçtığı endişe nedeniyle turizm gelirleri de düşüyor. Rio, Olimpiyatlar nedeniyle şehre 500 bin turistin gelmesini bekliyor.  
Brezilya default riski Brezilya Devlet Başkanı Brezilya Olimpiyatlar Brezilya yolsuzluk iddiaları Rio De Janeiro kriz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?