DÜNYA

Brexit’ten sonra merkezi taşıyacak

İngiltere’nin AB’den ayrılma kararı vermesiyle ( Brexit ) birlikte pekçok finansal kurum genel merkezini İngiltere dışına taşıma kararı alıyor. Bu kervana son katılan da Deutsche Boerse..

Russia Today’in Reuters kaynaklı haberine göre; Londra Borsası ile ortaklık yapacak olan  Alman Borsası ( Deutsche Boerse ); genel merkezini Brexit’ten sonra İngiltere dışına taşıyabileceği sinyalini verdi.

Alman piyasa düzenleyicisi kurumun dediğine göre İngiltere’nin AB’den ayrılmasıyla birlikte London Stock Exchange ile Deutsche Boerse’ın yapacağı ortaklığın genel merkezi konumunda Londra hizmet veremez  ve Euro al-sat işlemleri için Londra’nın merkez olara kalması ihtimal dahilinde değil.

Deutsche Boerse ayrıca London Stock Exchange’in ortaklık teklifini 3. kez yapıyor olmasıyla birlikte hissedarlarına 12 Temmuz’a kadar bu yöndeki kararlarını soruyor.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top