Borsa'dan 2 şirkete uyarı

Borsa İstanbul Anel Telekom ile Özbal Çelik Boru'yu kamuyu aydınlatma yükümlülüklerini yerine getirmede gerekli hassasiyeti göstermeleri hususunda 1. kez uyardı.

Borsa'dan 2 şirkete uyarı
Borsa'dan 2 şirkete uyarı admin
Borsa İstanbul tarafından payları Yakın İzleme Pazarı'nda işlem görmekte olan Anel Telekomünikasyon ile payları Ana Pazar'da işlem görmekte olan Özbal Çelik Boru'ya uyarı geldi. Anel Telekom'a kottan çıkarılma 1. uyarısı Borsa İstanbul, Anel Telekom için Şirketin 09 Aralık 2016'da Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda ( KAP ) yayınlanan açıklaması ile ilgili olarak kamuya açıklanmamış özel bir durumun olup olmadığı ve eğer varsa acilen KAP'a açıklama gönderilmesi talebine Anel Telekom'un özel bir durumun olmadığına ilişkin cevabının gelmesi üzerine Şirketin Kotasyon Yönergesi 2/1. fıkrası a bendi kapsamında kamuyu aydınlatma yükümlülüklerinin yerine getirilmesinde gerekli hassasiyetin gösterilemesi konusunda uyarılması ile 1 yıl içerisinde 3 kez bu yükümlülüğü yerine getirmezse kottan çıkarılabileceği koşulunca 1. uyarı olarak değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti. Anel Telekom, 09 Aralık 2016'da marka iadeleriyle ilgili  olarak 11 Nisan 2014 tarihinde Şirket aktifinde bulunan ve Artı Değer Uluslararası Bağımsız Denetim ve YMM A.Ş.'nin değerleme raporu hazırladığı markaların 500 bin TL'ye Anel Elektrik'e satışına ilişkin olarak 12 Ocak 2015'te ilave bir değerleme raporunun düzenlendiği ve satış işleminin iptali ile 500 bin TL'nin birikmiş faiziyle Anel Elektrik'e ödenmesine karar vermişti. Özbal da aynı sebepten uyarılmış Özbal Çelik Boru ise 09 Aralık 2016'da yapmış olduğu Erciyas Çelik Boru ile birleşmesine ilişkin özel durum açıklaması sonrasında Borsa İstanbul tarafından, özel bir durumun varolup olmadığı konusundatalebi üzerine kamuya açıklanmamış özel bir durumun olmadığını belirtmiş. Şirketin Anel Telekom gibi özel durum açıklamaları konusunda gerekli hassasiyeti göstermesi yönünde uyarılmasına ve bu durumun, kotta kalma şartları arasında sayılan 3 kez kamuyu aydınlatma yükümlülüğünü yerine getirmediğinde kottan çıkarılabileceği hususunda, 1. uyarı olarak sayılmasına karar verilmiş.
Anel Elektrik Anel Telekomünikasyon Borsa Anel Telekom uyarı Borsa Özbal Çelik Boru uyarı Erciyas Çelik Boru ÖneÇıkanlar Özbal Çelik Boru
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?