BORSA

Borsa’dan 2 şirkete uyarı

Borsa İstanbul Anel Telekom ile Özbal Çelik Boru’yu kamuyu aydınlatma yükümlülüklerini yerine getirmede gerekli hassasiyeti göstermeleri hususunda 1. kez uyardı.

Borsa İstanbul tarafından payları Yakın İzleme Pazarı’nda işlem görmekte olan Anel Telekomünikasyon ile payları Ana Pazar’da işlem görmekte olan Özbal Çelik Boru’ya uyarı geldi.

Anel Telekom’a kottan çıkarılma 1. uyarısı

Borsa İstanbul, Anel Telekom için Şirketin 09 Aralık 2016’da Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda ( KAP ) yayınlanan açıklaması ile ilgili olarak kamuya açıklanmamış özel bir durumun olup olmadığı ve eğer varsa acilen KAP’a açıklama gönderilmesi talebine Anel Telekom’un özel bir durumun olmadığına ilişkin cevabının gelmesi üzerine Şirketin Kotasyon Yönergesi 2/1. fıkrası a bendi kapsamında kamuyu aydınlatma yükümlülüklerinin yerine getirilmesinde gerekli hassasiyetin gösterilemesi konusunda uyarılması ile 1 yıl içerisinde 3 kez bu yükümlülüğü yerine getirmezse kottan çıkarılabileceği koşulunca 1. uyarı olarak değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti.

Anel Telekom, 09 Aralık 2016’da marka iadeleriyle ilgili  olarak 11 Nisan 2014 tarihinde Şirket aktifinde bulunan ve Artı Değer Uluslararası Bağımsız Denetim ve YMM A.Ş.’nin değerleme raporu hazırladığı markaların 500 bin TL’ye Anel Elektrik’e satışına ilişkin olarak 12 Ocak 2015’te ilave bir değerleme raporunun düzenlendiği ve satış işleminin iptali ile 500 bin TL’nin birikmiş faiziyle Anel Elektrik’e ödenmesine karar vermişti.

Özbal da aynı sebepten uyarılmış

Özbal Çelik Boru ise 09 Aralık 2016’da yapmış olduğu Erciyas Çelik Boru ile birleşmesine ilişkin özel durum açıklaması sonrasında Borsa İstanbul tarafından, özel bir durumun varolup olmadığı konusundatalebi üzerine kamuya açıklanmamış özel bir durumun olmadığını belirtmiş. Şirketin Anel Telekom gibi özel durum açıklamaları konusunda gerekli hassasiyeti göstermesi yönünde uyarılmasına ve bu durumun, kotta kalma şartları arasında sayılan 3 kez kamuyu aydınlatma yükümlülüğünü yerine getirmediğinde kottan çıkarılabileceği hususunda, 1. uyarı olarak sayılmasına karar verilmiş.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top