BORSA

Beşiktaş’tan o transfere ilişkin açıklama

Beşiktaş, Mario Gomez’in Fiorentina’dan Wolfsburg Kulübü’ne transfer olmasıyla ilgili olarak basın organlarında çıkan haberlere istinaden KAP’a açıklama gönderdi.

Beşiktaş sözkonusu haberlere ilişkin olarak Kamuyu Aydınlatma Platformu’na ( KAP ); 2015-2016 sezonu için kiralık olarak alınan Mario Gomez’in 2016-2017 sezonu için Fiorentina Kulübü’ne geri döndüğü ve akabinde Fiorentina  Kulübü tarafından Wolfsburg Kulübü’ne kiralandığını belirtti ve Fiorentina ile yapmış oldukları sözleşme gereği;  Gomez’in Fiorentina tarafından 3. bir kulübe geçici veya nihai olarak transferi durumunda Fiorentina ile transfer gelirini yarı yarıya paylaşacaklarını söyledi.

Beşiktaş ile Fiorentina arasındaki sözleşme nedeniyle Fiorentina’nın Mario Gomez’i Wolfsburg’a transfer etmesiyle alacağı 1.050.000 Euro gelirin yarısının yani 525 bin Euro’nun Beşiktaş’a ödeneceği bildirilen KAP açıklamasında; bu rakam ile ilgili olarak basın organlarında farklı rakamların telaffuz edildiği ve  konu ile ilgili olarak Hukuk Müşavirliği’nin  her iki yabancı kulüp, bağlı oldukları federasyonlar ve Ülke makamları nezdinde bilgi, kanıt ve belge topladığını; bu bilgiler ışığında hukuki sürecin devamını getireceklerini de ifade etmiş.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top