BANKALAR

Başbakan Açıkladı: Kredi Kartı Taksit Sayısı…

Başbakan Binali Yıldırım, kredi kartına yapılan taksit düzenlemesiyle ilgili açıklama yaptı. Kredi kartı kaç taksit olacak?

Başbakan Binali Yıldırım’dan önemli açıklamalar geldi. Çalışmalarını tamamladıktan sonra parti binasından ayrılmadan gazetecilerin sorularını yanıtlayan Binali Yıldırım, birçok konuda açıklamalarda bulundu. Bunlardan en önemlilerinden birisi ise kredi kartı ve tüketici kredileri üzerindeydi.

Maksimum Taksit Sayısı Kaç Oldu?

Binali Yıldırım, dün yaptıkları toplantıda, kredi kartı taksit sayısı ve tüketici kredileri üzerine aldıkları kararları açıkladı. Genel kredi kartı taksit sayısını 9 aydan 12 aya çıkardıklarını belirten Yıldırım, “Bazı ürünlerde kredi taksit sayısı az olabiliyor ama her halükarda 12 aydan daha fazla olmuyor.” dedi. Kredi kartlarının borç bakiyelerine de yeniden yapılandırma imkanı tanıyacaklarını belirten Yıldırım, bir kereye mahsus 72 aya kadar yeniden yapılandırma imkanı tanınabileceğini belirtti.

Kredi Taksit Sayısı Kaça Çıktı?

Bireysel ihtiyaç kredileriyle ilgili de bilgi veren Başbakan Yıldırım, taksit sayısını 36 aydan 48 aya çıkaracaklarını söyledi. Ayrıca ev kredileriyle ilgili de şu açıklamalarda bulundu;

“Konut kredilerinde öz kaynak kredi diye iki bölüm vardı, 100 bin liraya ev alacaksanız 75 bini kredilendiriyor, 25 bini siz veriyordunuz. Burada 5 puan arttırdık. Bankalar yüzde 80’e kadar kredilendirecek, yüzde 20’sini de alıcı verecek”

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top