Bakan’dan Kamu Çalışanlarına Müjdeli Haber! Kamu Çalışanları Pazartesi Günü Sevinecek

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu yaklaşık olarak 200 bin kamu çalışanını ilgilendirecek olan toplu sözleşme görüşmesi için kritik görüşmenin Pazartesi günü yapılacağını açıkladı. İşte detaylar…

Bakan’dan Kamu Çalışanlarına Müjdeli Haber! Kamu Çalışanları Pazartesi Günü Sevinecek
Bakan’dan Kamu Çalışanlarına Müjdeli Haber! Kamu Çalışanları Pazartesi Günü Sevinecek sema eren

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu yaklaşık olarak 200 bin kamu çalışanını ilgilendirecek olan toplu sözleşme görüşmesi için kritik görüşmenin Pazartesi günü yapılacağını açıkladı.  İşte detaylar…

Bakan Mehmet Müezzinoğlu, tam 200 bin kamu işçisini ilgilendiren toplu sözleşmelerin görüşmesinin Pazartesi günü yapılacağını belirtti. Müezzinoğlu, görüşme için Pazartesi günü bir araya gelineceğini ve görüşmenin önümüzdeki hafta bitirilmesini ümit ettiğini belirterek 190 bin kamu çalışanına müjdeli haberi vereceğini söyledi.

‘ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA BİTİRMEYİ ÜMİT EDİYORUM’

Bakan Mehmet Müezzinoğlu Habertürk TV ekranlarında canlı yayına katılarak gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Müezzinoğlu, kamu çalışanları görüşmelerini Türk-İş Başkanının yönettiğini, görüşmelerde son derece iyi niyet ve samimiyet olduğunu belirterek Pazartesi günü görüşme için yeniden bir araya gelineceğini belirtti. Müezzinoğlu, görüşmelerin önümüzdeki hafta bitmesini ümit ettiğini ve 190 bin kamu çalışanının müjdeli haberi alacağını söyledi.

‘EMEKLİLİK YAŞ DÜZENLEMESİ GÜNDEMDE DEĞİL’

Bakan Müezzinoğlu, canlı yayında emeklilik yaş düzenlemesi ile ilgilide önemli bilgilere yer verdi. Emeklilikle ilgili yaş düzenlemesinin gündemde olmadığını belirten Müezzinoğlu, ülkeyi krize değil büyümeye götürmek istediklerini belirterek Yunanistan’da emeklilik maaşlarının yüzde 25 eksiltildiği örneğini verdi.

‘KAMUYA ALINACAK PERSONEL RAKAMI EKSİLTİLMELİ’

Müezzinoğlu, kamu personel alımında rakamın eksiltilmesi gerektiğini belirterek Özel sektörde istihdam eksiği bulunduğunun altını çizerek Özel sektördeki istihdam için kamuya personel alımında rakamın eksiltilmelere gitmesi gerektiğini belirtti.

 

mehmet müezzinoğlu kamu personeli kamu çalışanı müjdeli haber pazartesi günü kamu çalışanları sevinecek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?