BORSA

Bağfaş’tan nitrat gübre açıklaması

Bağfaş Bandırma Gübre Fabrikaları A.Ş. ( BAGFS ) Bakan talimatı gereğince potayum nitrat ve sodyum nitrat gübrelerinin satışlarının durdurulduğu yönünde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na ( KAP ) açıklamada bulundu.

 

Son dönemde artan terör olaylarında patlayıcı hammaddesi olarak kullanılan nitratın Tarım, Gıda ve Hayvancılık Bakanı FAruk Çelik tarafından nitratlı gübre satışının geçici olarak yasaklanması nedeniyle; Bağfaş KAP’a nitratlı gübre satışlarını durdurduğuna dair açıklama gönderdi.

Şirket, sözkonusu KAP açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“08.06.2016 tarih ve 12418 sayılı Nitratlı gübrelerle ilgili Bakan talimatı gereği %33 AN, %26 CAN, Potasyum Nitrat ve Sodyum Nitrat gübrelerinin satışları Şirketimizce de durdurulmuş olup, CAN üretimimiz devam etmektedir. Konuyla ilgili gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır.”

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top