BORSA

Bağfaş’tan 4 milyon Euro’luk sözleşme

Bağfaş, SNC- Lavalin’le arasında gübre tesisinin mühendislik, malzeme tedarik, denetim ve gözetim ve süreç iyileştirmesi v.b. gibi hizmetler karşılığında 4 milyon Euro’luk sözleşme imzaladığını KAP’a bildirdi.

Bağfaş Bandırma Gübre Fabrikaları A.Ş. tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na ( KAP ) gönderilen açıklamaya göre,  SNC-Lavalin SA/NV ile Bağfaş arasında  ThyssenKrupp Industrial Solutions AG’ye anahtar teslimi ihale edilen CAN/AN tesisinin;  kapasitesinin gerektirdiği üzere, günde 2 bin ton Kalsiyum Amonyum Nitrat ( CAN ) ile 1.550 ton Amonyum Nitrat ( AN ) üretimini teminen yapılacak mühendislik, malzeme tedarik, denetim ve gözetim, süreç ve operasyonları gözden geçirme ve iyileştirme gibi hizmetleri içeren bir sözleşme imzalanmış.

Toplam bedeli 4 milyon Eruo olan sözleşmedeki sözkonusu çalışmalar 2017 yılında başlayacakmış .

Şirket, 20 Aralık 2016 tarihinde ( dün ) de Romanya’daki Trammo firmasından 10.050 ton CAN gübre siparişi aldığını ve siparişin toplam bedelinin 1,1 milyon dolar olduğunu açıklamıştı. Bağfaş, gübre siparişini Aralık ayında tamamlayacak ve mal tesliminde parayı alacakmış.

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top