BORSA

AYNES’ten sevindiren haber

AYNES Gıda, bir süre önce özel sektör tahvillerinin kupon faizlerini ödeyememiş ve ardından iflas erteleme talebi gelmişti. Şirket tarafından dün KAP’a gönderilen açıklamaya göre, Şirket tahvilleri ile ilgili yeniden yapılandırma süreci kapsamında ödemelere başlayacak.

Tahvil borçlarını yeniden yapılandırıyor

Bir süre önce iflas erteleme talebinde bulunmuş olan Borsa şirketlerinden AYNES Gıda; dün akşam itibariyle Kamuyu Aydınlatma Platformu’na ( KAP ) yapmış olduğu açıklamayla, tahvil yatırımcılarının yüreğine su serpti.

Şirketin KAP’a yaptığı açıklamaya göre; tahvil borçlarının yeniden yapılandırılması süreci kapsamında; tahvil yatırımcıları ile görüşmeler devam etmekte ve görüşülen yatırımcıların 14’üyle yapılandırma protokolü imzalanmış olup , sözkonusu yatırımcılara ödemeleri 23 Eylül 2016’dan itibaren yapılacakmış.

Henüz başvurmayanlar AYNES’le iletişime geçecek

Tahvil borçlarının yeniden yapılandırılması ile ilgili olarak henüz AYNES Gıda’ya başvurmamış olan yatırımcılar içinse; Şirket; finans@aynes.com.tr email hesabından iletişime geçmelerini talep etmiş.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top