BORSA

AYNES’e rekor ceza!

SPK yayınladığı bülteninde; AYNES Gıda’ya iflas ertelemeyle ilgili açıklamalarını gecikmeli yapması nedeniyle toplamda 651.234 TL idari para cezası verdi.

Sermaye Piyasası Kurulu ( SPK ) bülteninde AYNES Gıda’nın iflas ertelemesiyle ilgili olarka rekor cezaya imza attı. SPK’nın bülteninde; AYNES Gıda’da yapılan incelemeler sonucunda; Şirket’in iflas ertelemesi davasını açmasıyla ilgili özel durum açıklamasını gecikmeli yapmasından dolayı, SPK’nın II-15.1 sayılı Özel Durumlar Tebliği’nin 21. ve 23. maddelerine aykırılık teşkil etmesi gerekçesiyle 325.617 TL idari para cezası verildi.

SPK ayrıca AYNES Gıda’nın iflas erteleme davasında alınan karara ilişkin açıklamanın da gecikmeli yapılmasından dolayı yine aynı tebliğ maddelerine aykırılık teşkil etmesi sebebiyle 325.617 TL ilave para cezası verdi.

Böylelikle Kurum tarafından AYNES Gıda’ya toplamda 651.234 TL gibi rekor bir para cezası verilmiş oldu.

Yöneticiler hakkında suç duyurusu

Yöneticilerinin bir süre önce FETÖ nedeniyle gözaltına alındığı AYNES GIDA’da yapılan incelemeler sonucunda SPK; Nevzat SERİN, Ayhan BATUR ve Mehmet Ali ÖZKAN hakkında, Şirket tahvillerinin ihracı öncesinde Şirket’in finansal tablolarının gerçeğe aykırı düzenlenmesi ve bu sayede yatırımcıların zarara uğratılması nedeniyle TCK 157. ve 158. maddelerinden ( nitelikli dolandırıcılık ) suç duyurusunda bulunulmasına karar verdi.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top