BORSA

AYNES hakkında kayyum raporu

Çıkardığı özel sektör tahvillerinin kupon faizlerini ödeyemeyen ve İflas Erteleme isteyen Aynes Gıda;  sözkonusu talebiyle ilgili olarak mahkemece atanan kayyum heyetinin raporunu KAP’a gönderdi.

Türkiye’nin en büyük süt tedarikçisi konumunda olan ve İSO 500 listesinde yeralan Aynes Gıda;  bir süre önce talep etmiş olduğu İflas Erteleme ile ilgili olarak Denizli Acıpayam Asliye Hukuk Mahkemesi’nin atamış olduğu kayyum heyetinin raporuyla ilgili olarak Kamuyu Aydınlatma Platformu’na ( KAP ) açıklama gönderdi.

Kayyum heyeti sürece devam dedi

Aynes Gıda sözkonusu KAP  açıklamasında; Mahkemeye ibraz edilen Kayyum raporu’na göre Kayyum heyetince yapılan denetimler, gözlem ve incelemeler ile değerlendirmeler kapsamında iflasın ertelenmesi sürecinin devam etmesi halinde, Şirket’in iyileşmesinin kuvvetle muhtemel olduğu ve faaliyetlerini sürdürmesinde yarar bulunduğu kanaatine varmış olduklarını belirtti.

AYNES Tahvil yatırımcısı ne olacak?

Geçtiğimiz hafta bankalarla olan finansal borçları konusunda yeniden yapılandırma anlaşmalarını açıklayan AYNES Gıda,  iflas erteleme talebiyle birlikte; İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla çıkarmış olduğu özel sektör tahvillerinin kupon faizlerinin ödemesini yapamamış ve Şubat ayında tahvil yatırımcıları ile yeniden yapılandırma konusunda görüşmeye karar vermişti. Şirketin iflas erteleme süreciyle ilgili olarak kayyum heyetinin vermiş olduğu rapor sonrasında, AYNES Gıda tahvil yatırımcıları için, alacaklarını -uzun vadede de olsa- alma imkânı doğdu mu, merak konusu…

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top