BORSA

AYNES bankalarla anlaştı

AYNES Gıda’nın borçlarıyla ilgili olarak borç yapılandırma sürecinde alacaklı bankalarla yaptığı görüşmeler sonucunda; Halkbank ve Vakıfbank’la borç yapılandırma konusunda protokol imzaladığı açıklaması geldi.

İSO 500 şirketi içindeki, süt ve süt ürünleri şirketi AYNES Gıda, içine düştüğü nakit sıkıntısı sebebiyle bir süre önce iflas erteleme başvurusunda bulunmuştu. Bankalarla olan borç yapılandırma süreci içinde Halkbank ve Vakıfbank’la borç yapılandırma protokolü imzaladığını Kamuyu Aydınlatma Platformu’na bildiren AYNES; daha önce çıkarmış olduğu ve kupon faizlerini ödeyememesi nedeniyle Borsa İstanbul kotundan çıkarılan AYNES tahvillerinin yatırımcılarıyla da borç yapılandırma konusunu görüşüyor.

39 yatırımcı ile anlaştı

Sözkonusu tahvilleri elinde bulunduran bireysel yatırımcılardan 39’u ile borç yapılandırma protokolü imzaladığını açıklayan AYNES Gıda; bireysel yatırımcılarla görüşmelerin 28 Ekim’e kadar devam edeceğini; daha sonra 01 Kasım tarihi itibariyle de kurumsal yatırımcılarla tahvil borcunu yapılandırmayı görüşeceğini belirtti.

 

Bugüne kadar tahvil yatırımcısı olup da borç yapılandırma ile ilgili olarak AYNES Gıda’ya başvurmayan yatırımcıların; iletişim bilgilerini finans@aynes.com.tr adresine göndermeleri gerekiyor.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top