BORSA

Aselsan’dan bir sözleşme daha

Aselsan bu sefer de Havelsan’la iş ortaklığı olarak Milli Savunma Bakanlığı’ndan Petrol ve Doğalgaz Boru Hatlarının Güvenliği Projesi kapsamında 80 milyon dolarlık sözleşme imzaladı.

Aselsan , Havelsan’la iş ortaklığı bünyesinde Savunma Sanayii Müsteşarlığı ile Petrol ve Doğalgaz Boru Hatlarının Güvenliği projesi kapsamında 80 milyon dolarlık sözleşme imzaladığını Kamuyu Aydınlatma Platformu’na ( KAP ) yaptığı açıklamayla bildirdi.

Aselsan bugün daha önce Milli Savunma Bakanlığı ile  TSK’nın ihtiyacına yönelik olarak 200 milyon dolarlık Ateş Otomasyon Destek Sistemleri tedariği sözleşmesi imzalamıştı. Böylelikle Şirket, bir günde toplamda 247 milyon dolarlık sözleşme imzalamış oldu.

Şirket’in Havelsan’la olan projesinden payına düşenin 47 milyon dolar olduğu ve teslimatların 2021’e kadar tamamlanacağı da ayrıca belirtilmiş.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top