BORSA

Arçelik Pakistan’da şirket aldı

Arçelik’in yüzde 100 bağlı ortaklığı Ardutch B.V., Pakistan’da Dawlance markasıyla üretim ve satış yapan 3 şirketi toplamda 243.233.977 Euro’ya satınaldı.

Arçelik; Hollanda’daki yüzde 100 bağlı ortaklığı Ardutch B.V. vasıtasıyla Pakistan’da Dawlance markasıyla üretim ve satış yapan 3 tane şirketi toplamda 243.233.977 dolara satın aldı. Ardutch B.V. tarafından satış bedelinin ödenmesini müteakiben hisse devirleri en geç 07 Kasım 2016’ya kadar yapılacak.

Arçelik’in bağlı ortaklığı Ardutch B.V.’nin satınalmış olduğu şirketler  Dawlance Private Limited , United Refrigeration Industries Limited ve Pan Asia Private Equity Ltd olup sermayeleri ise sırasıyla;  519.129.000 PKR, 518.616.000 PKR ve 1.000 ABD Doları olarak Kamuyu Aydınlatma Platformu’na ( KAP ) açıklanmış. Sözkonusu şirketler doğrudan ve bağlı ortaklıkları aracılığıyla Dawlance marka buzdolabı, derin dondurucu, çamaşır makinesi, mikrodalga fırın ve klima üretimi, satış ve pazarlaması faaliyetlerini yürütüyorlarmış.

Bu arada Arçelik başka bir KAP açıklamasıyla; bağlı ortaklığı  Ardutch B.V.’nin yapacağı  222 milyon Euro’luk sermaye arttırımının tamamına nakden katılacağını belirtti.

Arçelik’le ilgili olarak dün akşam saatlerinde KAP’a yapılan bu açıklamalar dışında, bugün ( 01 Kasım 2016 ) yeni bir bildirim daha geldi. Arçelik’in Romanya’daki bağlı ortaklığı Arctic S.A.; yılda 2 milyon adetlik çamaşır makinesi üretimi yapacak kapasitede yeni bir fabrika kurmak için gerekli makamlara teşvik başvurusunda bulunduğu ve bu anlamda ön elemeyi geçmiş; Şirket yaklaşık 36,2 milyon Euro’luk teşvik alması konusunda nihai onay ve nihai teşvik rakamının Romanya Yatırım Teşvik Dairesi’nin son değerlendirmesiyle belli olacağını kamuoyuna bildirdi.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top